V Bosně zatkli pět afghánských migrantů, dle úřadů jde o teroristy

Policie Bosny a Hercegoviny od začátku roku zadržela pět migrantů, kteří údajně mají vazby na teroristické organizace. Informoval o tom dnes bosenský ministr bezpečnosti Dragan Mektić. Země se v poslední době potýká se zvýšenou nelegální migrací a od mezinárodních dárců dostává nezbytné peníze na její zvládání.

Přidejte svůj názor

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Muži původem z Afghánistánu ve věku 22 až 30 let byli převezeni do uzavřeného zadržovacího zařízení poblíž hlavního města Sarajeva, určeného pro migranty, kteří se do země dostali nelegálně. Podle ministerstva bezpečnosti byli vypátráni i díky prověření jejich biometrických údajů v databázi migrantů, kterou mají bosenské bezpečnostní složky k dispozici od partnerských služeb v zahraničí. Bližší informace k případu ministerstvo nesdělilo.

zdroj: YouTube

Země se dlouhodobě potýká s nedostatkem financí pro boj s nelegální migrací a v tomto ohledu je závislá na peněžních darech ze zahraničí. Od Evropské unie dostala na zvládání migrace grant ve výši 7,2 milionu eur (asi 185 milionu Kč). V březnu má od mezinárodních dárců obdržet biometrické zařízení, které usnadní odhalování skutečné totožnosti migrantů, kteří se do země dostali nelegálně.

Ministr bezpečnosti Mektić, který je národnostní Srb, v minulosti proslul řadou velkolepých prohlášení o úspěších policie v boji proti islámskému terorismu i hrozícím útokům na bosenské občany. Ne vždy se ale jeho varování ukázala jako přesná.

Bosna a Hercegovina na svém území za rok 2018 evidovala asi 24.000 migrantů mířících po takzvané balkánské migrační trase do Chorvatska a dalších zemí EU. Kolem 3900 migrantů na území státu uvízlo. Většina z nich přebývá v uprchlických zařízeních na severozápadě země, odkud se někteří snaží přejít hranici EU.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin je výtvor temných sil? Šaman, který ho šel vyhnat z Kremlu, dopadl…

20.09.2019 17:09 Ruský šaman Alexandr Gabyšev, kterého ve čtvrtek při pěším pochodu ze sibiřského Jakutska do Moskvy…

Rusko drtí jehovisty, šest členů sekty jde do vězení za extremismus

20.09.2019 15:03 Soud v ruském Saratovu ve čtvrtek večer shledal šest členů v zemi zakázaných Svědků Jehovových…

Komentář: Pátek ve znamení celosvětové klimatické stávky

20.09.2019 12:17 Miliony lidí, převážně dětí a teenegerů, dnes po celém světě stávkují a protestují – hlavním…

Děda hodil dvouletého vnuka do pece. Tvrdil, že je ďábel

20.09.2019 10:19 Dědeček hodil svého dvouletého vnuka do rozpálené pece, protože v něm viděl ďábla. Děsivý případ se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama