Rusko hrozí EU. Na sankce zareaguje po svém

Rusko nenechá bez odpovědi rozšíření seznamu lidí zasažených protiruskými sankcemi, které zavedla Evropská unie v souvislosti s listopadovým incidentem v Kerčské úžině. Podle tiskových agentur to dnes oznámilo ruské ministerstvo zahraničí. Rada EU v pátek sdělila, že unie rozšířila na dalších osm osob opatření, která již dříve kvůli uvedenému incidentu zavedla vůči lidem, kteří porušují územní celistvost Ukrajiny. Podobný krok učinily ve shodě s EU i Spojené státy.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

Loni v listopadu Rusko ve strategické Kerčské úžině, spojující Černé a Azovské moře, zadrželo několik ukrajinských lodí i s 24 námořníky, kteří jsou v Rusku stále ve vazbě a hrozí jim až šestileté vězení. Kyjev událost označil za ruskou agresi, Moskva hovoří o provokaci druhé strany. Na mezinárodní výzvy k propuštění námořníků Rusko nereagovalo.

Omezující opatření EU, která se nyní vztahují na 170 lidí a 44 právnických subjektů, byla v pátek také prodloužena o dalšího půl roku, tedy do 15. září 2019. Kromě zákazu cest a zmrazení majetku znamenají nemožnost finančních půjček od subjektů z Evropské unie.

Ruské ministerstvo zahraničí v dnešní reakci označilo zařazení dalších ruských občanů do "nelegitimních sankčních seznamů" za "ohromující licoměrnost a cynismus".

"V zásadě jde o pracovníky pohraniční služby Federální bezpečnostní služby (FSB) Ruské federace, kteří statečně plní své povinnosti při ochraně státní hranice naší země," uvedlo ministerstvo v prohlášení. Jejich vina podle Moskvy spočívá v tom, že "rozhodným jednáním zastavili hrubou provokaci zorganizovanou kyjevskými úřady 25. listopadu 2018 v Kerčské úžině".

Loading...
Vstupte do diskuze (44)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bosně zatkli bratra magnáta Mittala, dle policie jede v organizovaném…

23.07.2019 21:41 Mladšího bratra známého ocelářského magnáta Lakšmího Mittala Pramoda zatkla dnes policie na severu…

Stone se vrátil do Moskvy za Putinem. Bude z toho nový dokument?

23.07.2019 16:32 Známý americký režisér Oliver Stone se vrátil do Moskvy, aby opětovně provedl rozhovor s ruským…

V Petrohradu brutálně zavraždili aktivistku, byla na černé listině hnutí…

23.07.2019 16:12 V Petrohradu brutálně zavraždili známou aktivistku za práva sexuálních menšin, která figurovala na …

Ruskem otřásla tragédie na dětském táboře, je vyhlášen státní smutek

23.07.2019 14:30 Nejméně čtyři děti přišly o život při požáru na letním táboře v Chabarovském kraji na východě Ruska…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama