Britský parlament přerušil schůzi, do Westminsteru zatéká. Biblická potopa, vtipkuje poslankyně

Dolní sněmovna britského parlamentu musela pro dnešek ukončit své zasedání, protože do jednacího sálu začalo zatékat dírou ve střeše. Westminsterský palác, ve kterém britský zákonodárný sbor sídlí, je delší dobu ve špatném stavu, a nyní se proto opravuje. Zatékání do sněmovny, která se nyní zabývá především plánovaným odchodem Británie z Evropské unie, se stalo okamžitě na twitteru terčem poslaneckých vtípků.

Ilustrační foto.
doporučujeme

Místopředseda sněmovny Lindsay Hoyle nejprve kvůli zatékání do sálu dnešní zasedání přerušil dočasně, později ale padlo rozhodnutí, že se poslanci opět sejdou až v pondělí, informovala zpravodajská stanice Sky News.

"Jsem v zasedacím sále Dolní sněmovny a slyším kapat déšť skrz střechu. Parlament je opravdu rozbitý," napsal na twitteru labouristický poslanec Justin Madders. Narážel tak na komentáře, podle kterých je současný parlament kvůli neschopnosti dohodnout se na postupu na cestě k brexitu "rozbitý".

"Velmi hlasitý proud vody se řine ze stropu - je to biblická potopa, která nás má všechny spláchnout?!!" ptá se na twitteru Maddersova konzervativní kolegyně Julia Lopezová.

"Zasedací sál Dolní sněmovny má novou vodní atrakci," napsal na twitteru další konzervativní poslanec Neil O'Brien. Podle něj je určitým znamením to, že voda protekla na balkon určený novinářům.

"Jsem si jistý, že to není poprvé, kdy byl v parlamentu zaznamenán únik," napsal ironicky další poslanec za Konzervativní stranu Ross Thompson.

Tiskový odbor Dolní sněmovny později informoval, že se podařilo zatékání zastavit a že údržbáři nyní zjišťují, jaké vznikly škody. "Rádi bychom uvedli na pravou míru, že se nejednalo o únik splaškové vody," doplnil později tiskový odbor.

Agentura DPA upozornila, že starobylý Westminsterský palác je v technicky špatném stavu. Řada oken netěsní, topení je podle ní zapnuté po celý rok, neboť panuje obava, že by se jej v případě vypnutí již nepodařilo znovu zapnout. Z fasády se tu a tam odlupují části plastické výzdoby paláce, jehož většina byla postavena v devatenáctém století, nejstarší část je ale ze století jedenáctého.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajinská vláda prodloužila karanténu do konce srpna

16.06.2021 14:38 Ukrajinská vláda prodloužila karanténu kvůli koronaviru do konce srpna, ale rozvolní některá…

Joe Biden a Vladimír Putin se poprvé setkali

16.06.2021 13:50 Americký prezident Joe Biden a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se dnes sešli k jednání o…

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama