Opozice se pustila do portugalské vlády. Zaměstnává příbuzné

Portugalská opozice vyčítá socialistické vládě premiéra Antonia Costy pět měsíců před volbami obsazování funkcí příbuznými. V nejvyšších patrech kabinetu působí například manželský pár anebo otec s dcerou a příbuzní prominentních členů Socialistické strany poslední dobou snadno získávají pracovní pozice u vlády. Náměstek ministra životního prostředí dnes podal demisi poté, co vyšlo najevo, že funkci svého asistenta obsadil svým bratrancem, napsala agentura Reuters.

António Costa
doporučujeme

Muž číslo dvě ministerstva životního prostředí Carlos Martins svou rezignaci zdůvodnil tím, že nechce poškodit vládu a vládní stranu. Jeho bratranec Armindo Alves z pozice jeho asistenta odstoupil už ve středu. Na rodinné vazby ve vládě upozornila média minulý měsíc po menší reorganizaci kabinetu. Kauzu nazývají "familygate".

Premiér Costa sice řekl, že "jmenování příbuzného je otázkou etiky", ale také konstatoval, že příbuzenství někoho se členem vlády nebo Socialistické strany neznamená diskvalifikaci z oficiálních funkcí.

Šéf opozice Rui Rio, někdejší starosta města Porta, státní agentuře Lusa řekl, že pokud "socialistická rodina" propustí všechny, jež pojí příbuzenství k někomu ve vládě nebo straně, "pak jich zbude jen málo".

Deník Jornal Económico v úterý napsal, že v socialistické vládě má 27 osob příbuzenské vztahy mezi sebou, k vedení strany či bývalým nebo současným poslancům.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama