Porošenko a Zelenskyj si jdou po krku. V kampani se objevil i výhrůžný videoklip

Předvolební výměnu názorů prezidentských kandidátů Volodymyra Zelenského a Petra Porošenka doprovázejí spory o místě kandidátské debaty, nechybí ani demonstrativní odběr krve na přítomnost alkoholu a drog nebo výhrůžný videoklip s autonehodou. Upozorňuje na to dnešní ukrajinský tisk. O budoucím prezidentovi rozhodne hlasování ve druhém volebním kole, které se uskuteční 21. dubna. Favoritem je herec a bavič Zelenskyj.

Volodymyr Zelenskyj (Ukrajina)
doporučujeme

Podle ukrajinské ústřední volební komise jsou kandidáti před druhým kolem povinni absolvovat televizní souboj, který má zorganizovat veřejnoprávní televizní kanál. Štáb Zelenského ale debatu v televizním studiu označil za "sovětský přežitek" a vyzval Porošenka ke konfrontaci na kyjevském sportovním stadionu Olimpijskyj. Porošenko výzvu přijal, ale veřejná debata na stadionu s kapacitou 70.000 lidí je stále nejistá.

Zelenskyj debatu na stadionu podmínil odběrem vzorků krve, který by prý měl "dokázat národu, že mezi kandidáty nejsou alkoholici ani narkomani". Krev byla podle ukrajinských médií Porošenkovi i Zelenskému odebrána 5. dubna, vzorky prý byly odeslány k analýze do Spojených států.

Žádost o rezervaci stadionu Olimpijskyj už oba kandidáti podali, Porošenko na 14. dubna, Zelenskyj na 19. dubna. Ústřední volební komise přitom trvá na tom, aby se debata uskutečnila 19. dubna v jejím studiu. Zatím poslední návrh dnes vzešel z volebního štábu Zelenského. Kandidáti by prý mohli 19. dubna debatovat přes telemost s tím, že Porošenko bude ve studiu a Zelenskyj na stadionu.

Bojuje se i na sociálních sítích. Na účtu v komunitní síti Telegram, který údajně patří Porošenkově týmu, se ve středu objevilo video, na němž kráčející postavu Zelenského prudkým střihem střídá jedoucí nákladní auto. Video končí nápisem "Každý jde svou cestou", nad nímž je vyobrazena podélná hromádka bílého prášku vyvolávající představu dávky kokainu.

zdroj: YouTube

Zelenského poradci na video zareagovali žádostí o posílení osobní ochrany svého kandidáta, protože urážlivý klip je prý pohrůžkou fyzického útoku. "Je to nepochopitelné. Petro Alexijevič (Porošenko) se zřejmě baví záběrem, na němž náklaďák sráží Volodymyra Zelenského, nebo se mu možná líbí bílá lajna, která následuje potom," komentoval video web Zelenského.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama