Američan Calvey zůstane v domácím vězení, ruský soud zamítl kauci

Moskevský soud dnes prodloužil do poloviny července domácí vězení šéfa investičního fondu Baring Vostok Michaela Calveyho, obviněného z finančních podvodů. Oznámila to agentura Interfax. Soudkyně Natalija Dudarová zamítla žádost obhájců o Calveyho osvobození nebo propuštění na kauci pět milionů rublů (1,8 milionu korun).

Michael Calvey
doporučujeme

Američan, který podle žalobců zpronevěřil 2,5 miliardy rublů (přes 850 milionů Kč), byl ve vyšetřovací vazbě od poloviny února. Ve čtvrtek byl propuštěn do domácího vězení s tím, že verdikt platí do soboty. Moskevská prokuratura proto dnes požádala o prodloužení. Calveymu hrozí až deset let vězení, provinění popírá.

V pozadí Calveyho obvinění a uvěznění je podle tisku korporátní spor fondu Baring Vostok o ovládnutí banky Vostočnyj. Podle Calveyho obhájců je obvinění mlhavé a neobsahuje nic konkrétního. Za Calveyho osvobození se veřejně přimlouvali známí podnikatelé i politici, zatčení podle agentury Reuters znejistilo mnohé západní investory.

Soud ve čtvrtek při zdůvodnění svého rozhodnutí o domácím vězení uvedl, že Calvey má v Moskvě "pevné sociální vazby". Konstatoval, že za jeho propuštění se přimluvila řada vlivných osob, a připomněl jeho investiční aktivitu a dobročinnost v Rusku. Kromě obhájců nesmí s nikým komunikovat, soud mu nepovolil ani požadované dvouhodinové procházky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama