Rozsáhlý požár sežehl jihovýchod Ruska, zasáhl rezervaci. Stovky lidí přišly o majetek

Značné škody způsobil rozsáhlý požár, který se v pátek rychle rozšířil v Zabajkalském kraji na jihovýchodě Ruska. Zcela nebo částečně zničil 17 osad a sežehl velký kus přírodní rezervace. Nikdo nepřišel o život, ale téměř tři desítky lidí jsou zraněné. Napsala to agentura TASS s odvoláním na dnešní informace místních úřadů a ruského ministerstva pro mimořádné události.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Požár
doporučujeme

Oheň postupně zachvátil rozsáhlé plochy lesů a stepí a zničil 107 budov a hospodářských stavení, včetně 99 obytných domů. O majetek přišlo více než 340 obyvatel a zranění utrpělo 27 lidí, z nichž dva jsou ve vážném stavu, citovala agentura bilanci poskytnutou úřady, podle nichž byl požár ve všech postižených osadách během dneška už zlikvidován.

Několik desítek tisíc hektarů ohnivý živel spálil také v přírodní rezervaci Údolí dzerenů (druh antilop) o rozloze 200.000 hektarů. Už podle pátečních informací médií kolem pěti tisíc hektarů porostu lehlo popelem i v Daurské přírodní rezervaci.

zdroj: YouTube

Okolnosti vypuknutí jednoho či několika požárů a rychlého rozšíření ohně nyní vyšetřují odborníci. Podle médií se na tempu postupu ohně zřejmě podepsalo sucho a silný vítr v oblasti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko přitvrzuje. Na obávaný seznam "zahraničních agentů" se mohou dostat…

21.11.2019 21:40 Aktualizováno Dolní komora ruského parlamentu dnes schválila zákon, který rozšiřuje právo úřadů přidělovat…

Putin kašle na ústavu? Navalného fond žaluje ruského prezidenta

21.11.2019 19:00 Aktualizováno Ruský Fond boje s korupcí (FBK), který založil a řídí vůdce ruské opozice Alexej Navalnyj, podal…

Lodě vráceny v dezolátním stavu? Spor mezi Ukrajinou a Ruskem graduje

21.11.2019 10:37 Rusko předalo Ukrajině tři dříve zabavená vojenská plavidla v nevyhovujícím stavu a Kyjev bude…

Telefonát na Ukrajinu? Trump utržil těžkou ránu, objevilo se nové svědectví

21.11.2019 07:47 Ukrajinští vládní činitelé věděli už 25. července, že existuje problém s pozastavením americké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama