Bosna odmítla nepřiměřené zacházení s migranty

Bosenská pohraniční policie popírá, že by nelidsky zacházela s migranty. Reaguje tak na video z jednoho ze svých zařízení, v němž byli lidé drženi ve stísněných drátěných kójích. Dnes o tom informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Video na své facebookové stránce zveřejnila organizace Are You Syrious, která pomáhá migrantům a která prý nahrávku získala od jednoho ze zadržených. Jsou na něm vidět lidé v malých kójích s drátěnými stěnami. Podle Are Your Syrious šlo o Iráčany, mezi nimiž bylo pět dětí, jedno z nich tříleté.

Bosenská policie uvedla, že video vzniklo v dočasném detenčním zařízení pro migranty, které bylo s přispěním Evropské unie postavené na hraničním přechodu Klobuk nedaleko Trebinje. Jsou tam zadržováni lidé, kteří přišli ze sousední Černé Hory a kteří čekají na deportaci.

Video podle agentury Reuters vyvolalo v Bosně pobouření. Policie ujišťuje, že v "celách" je topení a klimatizace a že migranti nebyli v kójích uzamčeni. Skupinka, která je na videu, v nich prý pobývala jen dvě hodiny, než si je převzala černohorská policie.

Bosna a Hercegovina, která se doposud vzpamatovává z občanské války z 90. let minulého století, se potýká s přílivem tisíců uprchlíků. Loni jich na svém území evidovala asi 24.000. Šlo o migranty mířící po takzvané balkánské trase do Chorvatska a dalších zemí EU. Aktivisté pomáhající běžencům často kritizovali to, jak s nimi zachází chorvatská policie na hranicích s Bosnou. Nyní podle nich přibývá případů špatného zacházení s migranty na jižní hranici Bosny a Hercegoviny.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladí ruští architekti chtějí "polidštit" ruská města

23.05.2019 05:17 Vedle smutných řad sovětských budov, pro Rusko tak typických, vynikají v Belgorodu nová plovoucí…

EU na pokraji velké krize? Politolog poukázal na přehlížený problém

23.05.2019 00:01 EU je na pokraji velké krize, která pramení nejen z nekompetence bruselského establishmentu, ale…

Zelenskyj má první problém. Parlament shodil jeho návrhy ze stolu

22.05.2019 19:40 Aktualizováno Ukrajinský parlament na dnešním mimořádném zasedání, svolaném na žádost nového prezidenta…

Policisté zasáhli proti jednomu z největších evropských gangů

22.05.2019 09:38 Mezinárodní policejní akce vedla k rozbití velmi profesionálního a nebezpečného zločineckého gangu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama