Bosna odmítla nepřiměřené zacházení s migranty

Bosenská pohraniční policie popírá, že by nelidsky zacházela s migranty. Reaguje tak na video z jednoho ze svých zařízení, v němž byli lidé drženi ve stísněných drátěných kójích. Dnes o tom informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Video na své facebookové stránce zveřejnila organizace Are You Syrious, která pomáhá migrantům a která prý nahrávku získala od jednoho ze zadržených. Jsou na něm vidět lidé v malých kójích s drátěnými stěnami. Podle Are Your Syrious šlo o Iráčany, mezi nimiž bylo pět dětí, jedno z nich tříleté.

Bosenská policie uvedla, že video vzniklo v dočasném detenčním zařízení pro migranty, které bylo s přispěním Evropské unie postavené na hraničním přechodu Klobuk nedaleko Trebinje. Jsou tam zadržováni lidé, kteří přišli ze sousední Černé Hory a kteří čekají na deportaci.

Video podle agentury Reuters vyvolalo v Bosně pobouření. Policie ujišťuje, že v "celách" je topení a klimatizace a že migranti nebyli v kójích uzamčeni. Skupinka, která je na videu, v nich prý pobývala jen dvě hodiny, než si je převzala černohorská policie.

Bosna a Hercegovina, která se doposud vzpamatovává z občanské války z 90. let minulého století, se potýká s přílivem tisíců uprchlíků. Loni jich na svém území evidovala asi 24.000. Šlo o migranty mířící po takzvané balkánské trase do Chorvatska a dalších zemí EU. Aktivisté pomáhající běžencům často kritizovali to, jak s nimi zachází chorvatská policie na hranicích s Bosnou. Nyní podle nich přibývá případů špatného zacházení s migranty na jižní hranici Bosny a Hercegoviny.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj vyhlásil Den odporu proti okupaci Krymu

26.02.2020 21:20 Ukrajina si bude od nynějška 26. únor připomínat jako "Den odporu proti okupaci" Krymu, který Rusko…

Pellegrini v Moskvě. Slovensko není zastáncem protiruských sankcí, řekl…

26.02.2020 15:49 Slovenský premiér Peter Pellegrini dal dnes při rozhovoru s ruským kolegou Michailem Mišustinem v…

Nový koronavirus: Není důvod k panice, shodují se WHO a EU

26.02.2020 15:31 Šíření nového typu koronaviru v Evropě i ve světě není důvodem k panice, shodly se Světová…

Noviny v Británii, Německu i Francii se věnují šíření koronaviru

26.02.2020 12:04 Šíření koronaviru v Evropě a plány na jeho zastavení dominují dnes titulním stranám britských,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama