Salvini pobuřuje, fotografií se samopalem

Mediální poradce italského ministra vnitra Mattea Salviniho vzbudil pobouření zveřejněnou fotografií svého šéfa se samopalem v rukách. Opozice to kritizovala jako nepřímou výzvu k násilí, informovala dnes agentura APA, podle níž je aféra dílem zdatného politického marketingu, který má Salvini k dispozici. Ministrův poradce pro média Luca Morisi zveřejnil snímek Salviniho se samopalem na své facebookové stránce. Pod něj připojil komentář: "Volby do evropského parlamentu se blíží a udělají vše pro to, aby kapitána (Salviniho) zastavili. Máme ale zbraně."

Matteo Salvini (Liga severu)

Italská sociálnědemokratická poslankyně italského parlamentu Pina Piciernová vyzvala Salviniho, aby se od Morisiho distancoval. "Ministr vnitra nesmí na facebooku vyzývat k násilí," řekla.

Podle poslance a předsedy strany Levice Nicoly Fratoianniho by měl ministr a zároveň předseda protiimigrační a populistické strany Liga svého mediálního spolupracovníka ihned propustit, neboť přes internet "šíří nebezpečné příspěvky s násilným obsahem".

K odchodu poradce vyzval i známý autor knih o italské mafii Roberto Saviano. "Luca Morisi je nebezpečný člověk, ale vyřešit by to měl ten, kdo ho zaměstnává," řekl.

Salvini se však Morisiho zastal a kritiku odmítl. "Tyto argumenty se nezakládají na ničem. Dnes jsem zveřejnil snímek tří plyšových zvířátek mé dcery, za což jsem byl napadán úplně stejně," řekl ministr.

Morisi vyučuje na univerzitě ve Veroně filosofii informací a platí za uznávaného mediálního stratéga. S týmem mladých expertů na komunikaci pro Salviniho sleduje sociální sítě, analyzuje komentáře či navrhuje efektní slogany, které voliči nejlépe přijímají. Salviniho příspěvky zveřejňují zejména ráno, v poledne a večer, kdy uživatelé internetu tráví na sociálních sítích nejvíce času. Při každé cestě má Salvini po ruce experta na online média, který zaznamenává veškeré dění.

Technicky zdatný je podle APA i sám ministr. Nejraději vyvěšuje na facebook svá živá vystoupení, která nahrává na vlastní tablet nebo mobilní telefon. To mu umožňuje oslovit přímo voliče a zároveň se vyhnout dotěrným otázkám novinářů. Má zde desítky tisíc fanoušků.

Ministr vnitra v posledních měsících čelil kritice za to, že se opakovaně fotografoval v policejních nebo hasičských uniformách, jimiž chtěl podle deníku The Telegraph podpořit svou image drsného muže. Svými stoupenci si nechává přezdívat "Il Capitano" (Kapitán) a v říjnu zapózoval na policejním srazu s odstřelovací puškou.

Podle víkendového průzkumu volebních preferencí zveřejněného deníkem Corriere Della Sera má Salviniho Liga momentálně podporu zhruba 37 procent voličů, což je dvakrát více, než kolik strana zaznamenala v posledních parlamentních volbách. Druhá strana v pořadí, protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) dosahuje 23 procent.

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden pro všechny, burcuje ekonom

20.06.2021 00:01 NÁZOR - Postupné uvolňování lockdownů a společenských omezení otevírá vítanou možnost návratu k…

Při havárii letadla české výroby na Sibiři zemřeli nejméně čtyři lidé

19.06.2021 14:17 Aktualizováno Nejméně čtyři lidé zahynuli při havárii letadla s parašutisty v Kemerovské oblasti na jihozápadě…

Moskva hlásí druhý den v řadě rekordní denní přírůstek případů nákazy

19.06.2021 12:03 Moskva má za uplynulý den rekordních 9120 zjištěných případů nákazy novým koronavirem, v celé zemi…

Parlamentní volby v Rusku budou kvůli pandemii v září třídenní

18.06.2021 21:38 Volby do dolní komory ruského parlamentu se letos na podzim budou konat místo jednoho dne tři dny,…

Velká Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů varianty delta

18.06.2021 18:45 Aktualizováno Británie hlásí prudký týdenní nárůst počtu záchytů koronavirové varianty delta, kvůli níž země…

Rusko oznámilo, že od dohody o otevřeném nebi odstoupí 18. prosince

18.06.2021 17:58 Rusko odstoupí od dohody o otevřeném nebi 18. prosince, oznámilo dnes podle agentury TASS ruské…

Rusko zakázalo dovoz krmiv a krmných přísad z Česka

18.06.2021 11:01 Ruská Federální veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor zakázala dovoz krmiv a přísad…

Biden vyslal Putinovi jasný vzkaz, hodnotí politolog ženevský summit

18.06.2021 00:01 NÁZOR - Potyčka mezi novináři a ruskými bodyguardy před středečním setkáním amerického prezidenta…

Jaký byl dopad lockdownu na lidské zdraví? Statistici hlásí překvapivé…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR – Jaké jsou vedlejší dopadu lockdownů? Tuto otázku si položili statistici David Spiegelhalter…

Ukrajina oceňuje, že Biden a Putin neučinili žádnou dohodu o ní bez ní

17.06.2021 21:51 Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba oceňuje, že americký prezident Joe Biden při středeční…

Související:

Právě se děje