Jednat s Putinem tváří v tvář? Zelenskyj dostal varování od armádního experta

Ruský prezident Vladimir Putin bude budovat vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou v závislosti na slovech a činech nového prezidenta Volodymyra Zelenského. Novinářům to dnes v Moskvě řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Zelenskyj v neděli v prezidentských volbách na hlavu porazil obhajujícího prezidenta Petra Porošenka, ruské vedení zatím změny v Kyjevě nekomentovalo. Putin Zelenskému ke zvolení neblahopřál.

Vladimir Putin, ruský prezident
doporučujeme

"Jako člověk, který určuje zahraniční politiku ruského státu včetně politiky vůči Ukrajině, bude ruský prezident v každém případě budovat své vztahy s ukrajinským vedením právě na základě konkrétních slov a činů (Zelenského)," řekl Peskov.

Podle lvovského televizního kanálu ZIK radí budoucímu ukrajinskému prezidentovi jeho poradci, aby nejednal s Putinem přímo, ale přes západní prostředníky. Armádní expert Ivan Aparšyn, považovaný za možného budoucího ministra obrany, doporučuje využít v jednání s Kremlem zprostředkovatelských služeb Spojených států a Británie.

Zelenskyj by rovněž podle Aparšyna neměl zasednout k přímým rozhovorům se zástupci separatistických "lidových republik" na východě Ukrajiny.

"Nemůžeme jednat na dvoustranné bázi s Ruskou federací, protože tak bychom problémy nevyřešili. A nikdy nepodpořím návrh, aby nový ukrajinský prezident zasedl k jednacímu stolu s takzvanými lidovými republikami," řekl ukrajinský expert televizi. Zelenskyj má podle něj vůli řešit válku na Donbasu, ale pouze za podmínek výhodných pro Ukrajinu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vakcína proti covidu: Svatý grál, který život k normálu jen tak nevrátí

01.10.2020 22:00 I když se podaří vyvinout účinnou vakcínu proti koronaviru, život se do jara k normálu nevrátí,…

Británie zavede nový systém restrikcí

01.10.2020 21:55 Britská vláda chce brzy představit nový třístupňový systém, který by obyvatelům Anglie zpřehlednil…

Britský soud rozhodne o vydání Assange do USA na začátku ledna

01.10.2020 21:10 Britský soud rozhodne o vydání zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange do Spojených států 4.…

Ve Švédsku evidují nejvíce nových případů koronaviru od června

01.10.2020 20:02 Ve Švédsku za den přibylo 752 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od konce června,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama