Experti jsou v šoku: Proč v ruském Suchoji zemřelo tolik lidí? Pasažéři se zachovali velmi sobecky

Při havárii ruského letadla Suchoj Superjet zemřelo 41 cestujících. Někteří z nich ale zřejmě mohli žít. Podle expertů se totiž cestující nezachovali podle pravidel a kvůli tomu část lidí uhořela.

Přidejte svůj názor 76 komentářů

V Moskvě kvůli požáru na palubě nouzově přistálo dopravní letadlo
doporučujeme

Při nedělní katastrofě na moskevském letišti Šeremeťjevo zahynulo 41 ze 78 lidí na palubě. Všechna těla byla během dneška z vraku vyproštěna.

Letadlo letící do Murmanska se krátce po startu pokusilo nouzové přistát, jenže vzplály motory a shořela zadní část letadla. O tom, proč se letadlo dostalo do problémů, se zatím jen spekuluje, ruská média ovšem hovoří o úderu blesku.

Podle bezpečnostní služby se lidé snažili z letadla zachránit hlavně kufry, takže ostatním údajně zablokovali cestu ven. Cestu přitom měli doslova jen vteřiny aby po nehodě opustili letadlo.  Ruský letecký expert proto žádá, aby byly kufry na palubě zakázány.

O tom, že osobní věci byly pro mnohé důležitější než lidské životy, svědčí i záběry, které se objevily na sociálních sítích. Na nich je vidět, jak cestující, kteří se zachránili, z letadla utíkají i se svými věcmi.

Podle leteckého odborníka Vadima Lukaševiče lidé při této nehodě zemřeli především proto, že jim někdo nesoucí kufr zablokoval už tak úzkou uličku. „Někteří z nás se chovají tak, že i v takové situaci jsou pro ně důležitější vlastní věci. Lidé včetně dvou dětí zemřeli, ale někdo si zachránil kufr," okomentoval chování přeživších expert pro ura.news.

Za toto chování ovšem nebudou cestující, kteří si chránili své věci, potrestáni. Ruský pilot Andrej Litvinov vysvětluje, že lidé se mohou při podobné události chovat různě. Navíc byli v takovém šoku, že si ani neuvědomili, že provádějí něco špatného. Osoba  chytí kufr a evakuace cestujících se zastaví. Někdo může zemřít," vysvětlil pro portál kp.ru.

Odborník na civilní letectví Geoffrey Thomas pak poukázal na video zevnitř hořícího letadla, které dokazuje, že lidé opravdu zachraňovali své kufry. „Kdy už to šílenství skončí? Pasažéři, kteří trvali na tom, že si vezmou svá příruční zavazadla, a kteří a natáčeli při evakuaci, mohli zmařit lidské životy,“ vysvětluje.

Loading...
Vstupte do diskuze (76)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nošení roušek nemá smysl. Nepomáhají, jsou spíše rizikem, tvrdí WHO

30.03.2020 21:22 Aktualizováno Světová zdravotnická organizace (WHO) nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším…

Koronavirus v Británii zabil už 1408 lidí

30.03.2020 20:14 Počet lidí, kteří zemřeli na nákazu koronavirem se v Británii vyšplhal na 1408, za 24 hodin údaj…

Nákaza Borise Johnsona změnila chod Downing Street, docházelo k absurditám

30.03.2020 15:46 U Borise Johnsona se objevily mírné příznaky nákazy koronavirem - úporný kašel a teplota - ve…

Internet zaplnily lži o COVID-19. Britská vládní jednotka proti…

30.03.2020 14:25 Aktualizováno Speciální tým odborníků, který v březnu zřídila britská vláda, aby na internetu bojoval proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama