Rus přepadl banku na norském severu, má si odsedět 14měsíční trest

Norský soud poslal na 14 měsíců do vězení Rusa Maxima Popova za ozbrojené přepadení. Ukradl 70.000 norských korun (184.000 Kč) z banky na souostroví Svalbard ve městě Longyearbyen, což bylo vůbec první loupežné přepadení v této odlehlé části na severu Norska.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Čin byl spáchán loni v prosinci, soud se konal nyní. Policie se domnívá, že devětadvacetiletý Rus přijel spáchat sebevraždu, ale možná měl i jiný plán. Nechtěl se za žádnou cenu vrátit do Ruska.

Policejní velitel Vidar Aresen stanici BBC sdělil, že Popov byl usvědčen spíše než za krádež za ohrožování střelnou zbraní. Zadržen byl hned po přepadení banky a všechny peníze se našly. Nic nenasvědčuje tomu, že chtěl z ostrova, na němž je málo silnic a řídké lodní nebo letecké spojení, uprchnout.

Ze soudní dokumentace vyplývá, že Popov si vybral Svalbard, ležící 1000 kilometrů od severního pólu, když zjistil, že se tam dá snadno získat zbraň. Na souostroví se prodávají pušky jako ochrana proti ledním medvědům.

Kriminalita je na Svalbardu téměř neznámá věc. V Longyearbyenu, který nemá ani 3000 obyvatel, v zimě teplota klesá až ke 40 stupňům Celsia pod nulou. Popov si trest odpyká na norské pevnině, neboť na Svalbardu věznice nemají.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co s drahou zbraní? Rusko hledá využití pro svůj nejpokročilejší letoun

15.09.2019 00:01 NÁZOR - Suchoj Su-57 je bojový letoun obtížně zachytitelný radary a proto má jít o nejlepší ruské…

Kamion v Rusku vjel do protisměru. Sestřelil autobus plný lidí, 7 zabil

14.09.2019 22:09 Při nehodě nákladního vozu a malého autobusu v ruské Jaroslavské oblasti zemřelo sedm osob.

Snowden v knize vysvětlil, proč vyzradil tajná data. Vlády se ho prý bojí

14.09.2019 22:08 Aktualizováno Bývalý spolupracovník tajných služeb Spojených států Edward Snowden, který po vyzrazení citlivých…

V Česku hrozí nástup nacismu? Ruský historik rozdmýchává spor o Koněva

13.09.2019 23:43 Aktualizováno Před možným nástupem nacismu v České republice varoval v moskevské metropolitní televizi TV Centr…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama