Ruský Kommersant se rozpadá. Naštvaní redaktoři hromadně končí

Pracovní konflikt ochromil vnitropolitické oddělení redakce ruského listu Kommersant, řazeného k nejkvalitnějším médiím v zemi a pečlivě sledovaného ruskými úřady. Spor, který vyústil ve vlnu výpovědí, vyvolal dubnový článek, v němž list spekuloval o demisi vlivné předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentiny Matvijenkové. Dva autoři článku přišli o práci a deset jejich kolegů z vnitropolitické rubriky je ze solidarity následovalo.

Noviny, ilustrační foto
doporučujeme

Podle autorů článku Ivana Safronova a Maxima Ivanova by Matvijenková měla odejít z funkce během května a na její místo Kreml dosadí dosavadního šéfa rozvědky a bývalého kancléře a předsedu dolní parlamentní komory Sergeje Naryškina. Safronov a Ivanov se podle názoru redakčního vedení zpronevěřili redakčním zásadám a dostali výpověď. V čem konkrétně jejich prohřešek spočíval, Kommersant neoznámil.

List Vedomosti napsal, že propuštění obou redaktorů je osobním rozhodnutím většinového vlastníka listu, kterým je ruský oligarcha uzbeckého původu Ališer Usmanov, jeden z nejbohatších Rusů. Jeho krok vyvolal nesouhlas redaktorů, který vyústil ve výpověď podanou deseti redaktory politické rubriky, jež se prakticky rozpadla. Z Kommersantu rovněž odešel zástupce šéfredaktora Gleb Čerkasov.

V březnu podle moskevského rozhlasu stihl Kommersant podobný skandál, když byla propuštěna redaktorka petrohradské redakce listu Marija Karpenková. Důvodem byla údajně kritika petrohradského gubernátora Alexandra Beglova, kterou zveřejnila na sociální síti Telegram.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rána nadějím a optimismu: Vakcína návrat běžného života nepřinese, tvrdí…

23.10.2020 00:01 NÁZOR - Ti, kteří chovají naději v brzký příchod vakcíny proti covidu-19, byli zřejmě povzbuzeni…

Boje v Karabachu si podle Putina vyžádaly už skoro 5000 životů

22.10.2020 21:53 Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami o Náhorní Karabach si od vyhrocení konfliktu na…

Papežův názor na svazky homosexuálů vyvolal kontroverze, ozvali se…

22.10.2020 17:13 Aktualizováno Papežova podpora registrovaného partnerství homosexuálů se nesetkala na Filipínách, považovaných za…

Sacharovovu cenu dostala běloruská opozice. Nevzdávejte svůj boj, vzkázal…

22.10.2020 16:27 Aktualizováno Evropský parlament dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení běloruské demokratické opozici.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama