Německá „šária policie“ nutila lidi vzdát se hudby a sexu

V Německu jde k soudu sedm mužů, kteří ustanovili tzv. „šáriu polici“. Její vůdce byl obviněn z podpory islamistů v Sýrii. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2014 měla v německém městě Wuppertal uvedená skupina sedmi mužů v oranžových vestách s nápisem „policie šária“ chodit po ulicích a varovat lidi, aby se drželi dál od alkoholu, hazardních her, navštěvování nevěstinců, poslechu hudby a pornografie. Též měli rozdávat letáky, ve kterých bylo město prohlášeno za „šáriou ovládanou zónu“.

Muži byli obviněni z porušení zákazu nošení uniforem, za což jim hrozí až dva roky ve vězení, pokud budou shledáni vinnými.

Během prvního soudního procesu v roce 2016 rozhodli soudci okresního soudu ve Wuppertalu, že nic nenasvědčuje tomu, že by muži měli v úmyslu porušit zákon a není tedy třeba je potrestat. V lednu 2018 však spolkový soudní dvůr v Karlsruheu zkritizoval rozhodnutí nižšího soudu a nařídil obnovu řízení.

Dle soudních dokumentů je skupina napojena na salafistickou scénu a jedním z jejích cílů bylo nahrazení německého demokratického právního systému právem šária.

Její vůdce, Sven Lau, byl v roce 2017 obviněn z toho, že podporoval finančně islamistickou vojenskou skupinu Jamwa působící v syrské válce a přesvědčil dva salafisty, aby se přidali ke skupině.

Minulý týden byl Lau propuštěn dříve z vězení. Soud to odůvodnil tím, že se jasně distancoval od svého dřívějšího extremistického postoje a neměl by tedy páchat žádné další trestné činy. Je však stále pod přísným dohledem a nově před soudem jako obžalovaný ve věci šárijské policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo nahradí Merkelovou? Němci prozradili, koho chtějí za kancléře

10.04.2020 11:06 Příštím kandidátem konzervativní unie CDU/CSU na kancléře by měl být podle největší části Němců…

Maďarsko eviduje 210 nově nakažených

10.04.2020 10:04 Maďarsko zaznamenalo dalších 210 lidí s koronavirem, celkový počet nakažených tak vystoupil na 1190…

Německo: 113.525 nakažených, 2373 obětí. Pandemie tady bude ještě dlouho,…

10.04.2020 06:58 Počet potvrzených případů koronavirové nákazy v Německu vzrostl za posledních 24 hodin o 5323 na…

Rakousko zavádí zdravotní kontroly na hranicích s ČR a Slovenskem

10.04.2020 04:13 Rakousko rozšířilo zdravotní kontroly svých hranic kvůli koronaviru také na hranice s Českou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy