Německá „šária policie“ nutila lidi vzdát se hudby a sexu

V Německu jde k soudu sedm mužů, kteří ustanovili tzv. „šáriu polici“. Její vůdce byl obviněn z podpory islamistů v Sýrii. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2014 měla v německém městě Wuppertal uvedená skupina sedmi mužů v oranžových vestách s nápisem „policie šária“ chodit po ulicích a varovat lidi, aby se drželi dál od alkoholu, hazardních her, navštěvování nevěstinců, poslechu hudby a pornografie. Též měli rozdávat letáky, ve kterých bylo město prohlášeno za „šáriou ovládanou zónu“.

Muži byli obviněni z porušení zákazu nošení uniforem, za což jim hrozí až dva roky ve vězení, pokud budou shledáni vinnými.

Během prvního soudního procesu v roce 2016 rozhodli soudci okresního soudu ve Wuppertalu, že nic nenasvědčuje tomu, že by muži měli v úmyslu porušit zákon a není tedy třeba je potrestat. V lednu 2018 však spolkový soudní dvůr v Karlsruheu zkritizoval rozhodnutí nižšího soudu a nařídil obnovu řízení.

Dle soudních dokumentů je skupina napojena na salafistickou scénu a jedním z jejích cílů bylo nahrazení německého demokratického právního systému právem šária.

Její vůdce, Sven Lau, byl v roce 2017 obviněn z toho, že podporoval finančně islamistickou vojenskou skupinu Jamwa působící v syrské válce a přesvědčil dva salafisty, aby se přidali ke skupině.

Minulý týden byl Lau propuštěn dříve z vězení. Soud to odůvodnil tím, že se jasně distancoval od svého dřívějšího extremistického postoje a neměl by tedy páchat žádné další trestné činy. Je však stále pod přísným dohledem a nově před soudem jako obžalovaný ve věci šárijské policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šmarda se dočkal. Zeman se s kandidátem na ministra kultury setkal na…

25.06.2019 19:40 Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne setkal s kandidátem na ministra kultury Michalem Šmardou …

Evropský soud odmítl polské justiční reformy. Rozhodnutí o ničem, zní z…

25.06.2019 18:51 Pondělní rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie odmítající polské justiční reformy se týká již…

Brexit bude na Halloween, slibuje Johnson. Ohledně dohody s EU pokračuje…

25.06.2019 18:38 Aktualizováno Bývalý britský ministr zahraničí Boris Johnson, který má velké šance stát se příštím premiérem,…

Dárek pro voliče. Právo a spravedlnost chystá pro Poláky velké daňové úlevy

25.06.2019 18:20 Polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) chystá před podzimními parlamentními volbami…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama