Německá „šária policie“ nutila lidi vzdát se hudby a sexu

V Německu jde k soudu sedm mužů, kteří ustanovili tzv. „šáriu polici“. Její vůdce byl obviněn z podpory islamistů v Sýrii. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2014 měla v německém městě Wuppertal uvedená skupina sedmi mužů v oranžových vestách s nápisem „policie šária“ chodit po ulicích a varovat lidi, aby se drželi dál od alkoholu, hazardních her, navštěvování nevěstinců, poslechu hudby a pornografie. Též měli rozdávat letáky, ve kterých bylo město prohlášeno za „šáriou ovládanou zónu“.

Muži byli obviněni z porušení zákazu nošení uniforem, za což jim hrozí až dva roky ve vězení, pokud budou shledáni vinnými.

Během prvního soudního procesu v roce 2016 rozhodli soudci okresního soudu ve Wuppertalu, že nic nenasvědčuje tomu, že by muži měli v úmyslu porušit zákon a není tedy třeba je potrestat. V lednu 2018 však spolkový soudní dvůr v Karlsruheu zkritizoval rozhodnutí nižšího soudu a nařídil obnovu řízení.

Dle soudních dokumentů je skupina napojena na salafistickou scénu a jedním z jejích cílů bylo nahrazení německého demokratického právního systému právem šária.

Její vůdce, Sven Lau, byl v roce 2017 obviněn z toho, že podporoval finančně islamistickou vojenskou skupinu Jamwa působící v syrské válce a přesvědčil dva salafisty, aby se přidali ke skupině.

Minulý týden byl Lau propuštěn dříve z vězení. Soud to odůvodnil tím, že se jasně distancoval od svého dřívějšího extremistického postoje a neměl by tedy páchat žádné další trestné činy. Je však stále pod přísným dohledem a nově před soudem jako obžalovaný ve věci šárijské policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dalajlama proti uprchlíkům? Evropa nesmí být muslimská ani africká,…

27.06.2019 10:34 Americký prezident Donald Trump postrádá morální zásady, Evropa by měla zůstat Evropanům, a pokud…

Kancléřka Merkelová na pokraji sil? Znovu ji postihl třes

27.06.2019 10:11 Německou kancléřku Angelu Merkelovou dnes při schůzce s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem…

Migranti děsí turisty? Obyvatelé řeckého ostrova jsou zoufalí, jejich…

26.06.2019 22:19 Aktualizováno Turisté se obloukem vyhýbají řeckému ostrovu Samos. Důvodem je podle německého serveru Deutsche…

Rána pro Merkelovou: Německá policie a armáda se bouří

26.06.2019 22:19 Aktualizováno V Německu došlo k neobvyklé tvrdé výměně názorů. Odstartoval ji bývalý vrchní kandidát na vedení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama