Německá „šária policie“ nutila lidi vzdát se hudby a sexu

V Německu jde k soudu sedm mužů, kteří ustanovili tzv. „šáriu polici“. Její vůdce byl obviněn z podpory islamistů v Sýrii. Zprávu přinesl server Deutsche Welle.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

V roce 2014 měla v německém městě Wuppertal uvedená skupina sedmi mužů v oranžových vestách s nápisem „policie šária“ chodit po ulicích a varovat lidi, aby se drželi dál od alkoholu, hazardních her, navštěvování nevěstinců, poslechu hudby a pornografie. Též měli rozdávat letáky, ve kterých bylo město prohlášeno za „šáriou ovládanou zónu“.

Muži byli obviněni z porušení zákazu nošení uniforem, za což jim hrozí až dva roky ve vězení, pokud budou shledáni vinnými.

Během prvního soudního procesu v roce 2016 rozhodli soudci okresního soudu ve Wuppertalu, že nic nenasvědčuje tomu, že by muži měli v úmyslu porušit zákon a není tedy třeba je potrestat. V lednu 2018 však spolkový soudní dvůr v Karlsruheu zkritizoval rozhodnutí nižšího soudu a nařídil obnovu řízení.

Dle soudních dokumentů je skupina napojena na salafistickou scénu a jedním z jejích cílů bylo nahrazení německého demokratického právního systému právem šária.

Její vůdce, Sven Lau, byl v roce 2017 obviněn z toho, že podporoval finančně islamistickou vojenskou skupinu Jamwa působící v syrské válce a přesvědčil dva salafisty, aby se přidali ke skupině.

Minulý týden byl Lau propuštěn dříve z vězení. Soud to odůvodnil tím, že se jasně distancoval od svého dřívějšího extremistického postoje a neměl by tedy páchat žádné další trestné činy. Je však stále pod přísným dohledem a nově před soudem jako obžalovaný ve věci šárijské policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migrantů bylo v říjnu o pětinu méně, oznámil Frontex

12.11.2019 20:15 Počet migrantů, kteří v říjnu překročili hranice Evropské unie, se oproti září snížil o 17 procent…

"Tsunami" na hranici s Francií. Katalánští separatisté blokovaly dálnice,…

12.11.2019 20:06 Aktualizováno Francouzská a španělská policie dnes zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů,…

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 19:56 Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

V Polsku se sešel nově zvolený Sejm. Na úvod mluvil prezident Duda

12.11.2019 19:31 Aktualizováno V Polsku se dnes na ustavující schůzi sešel parlament, o jehož složení Poláci rozhodli ve volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama