Srbská premiérka urážela Kosovany. Ti jí to na internetu vrátili, teď je k smíchu

Kosovští uživatelé sociálních sítí si dělají legraci z urážlivého výroku srbské premiérky Any Brnabičové na adresu politických představitelů Kosova, podle níž má Srbsko co do činění s nevypočitatelnými lidmi, kteří "doslova vyšli z lesů". Na svých twitterových účtech nyní houfně zveřejňují své fotografie v přírodě, uvedla dnes balkánská pobočka televize Al-Džazíra. Kontroverzní výrok přišel v době zvýšeného napětí mezi oběma státy, které vyvolala středeční rozsáhlá zatýkací akce kosovské policie na severu země, obývaném srbskou menšinou.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vlajka Srbska
doporučujeme

V reakci na prohlášení Brnabičové jako první zveřejnila snímek se stromy v pozadí kosovská velvyslankyně ve Spojených státech Vlora Çitakuová. Doprovodila ho titulkem: "Vynořila jsem se z lesa přímo na Capitol Hill (budovy amerického Kongresu), kde jsem prací pro Senát strávila prvních pět let po studiích."

Pod hashtagem #literallyjustemergedfromthewoods (v překladu #doslovavyšlizlesů) ji poté napodobily desítky dalších uživatelů, mezi nimi i další kosovští diplomaté, význační sportovci či novináři.

Ministr zahraničí Kosova Behgjet Pacolli ve čtvrtek Brnabičovou prohlásil za nežádoucí osobu, dokud povede "rasistickou a nechutnou ideologii proti kosovskému obyvatelstvu".

Srbská premiérka pronesla kontroverzní výrok při středeční tiskové konferenci se šéfem mise EU v Bělehradě Semem Fabrizim. "Srbská strana má doslova co do činění s lidmi z lesů, kteří zastupují Prištinu, s teroristy, kteří byli v Haagu a nebyli odsouzeni za své zločiny pouze proto, že svědci byli pozabíjeni," řekla Brnabičová, která komentovala napjatou situaci v severním Kosovu, kvůli níž Srbsko uvedlo svou armádu do stavu nejvyšší bojové pohotovosti.

Narážela přitom na to, že většina současných čelných politických představitelů Kosova má původ v Kosovské osvobozenecké armádě (UÇK), která v době války v Kosovu v letech 1998-1999 rekrutovala své členy zejména mezi venkovským obyvatelstvem. Členové UÇK jsou v Srbsku považováni za teroristy a je skutečností, že část z nich se podílela na válečných zločinech proti srbskému obyvatelstvu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko chce obnovit kuřárny na letištích, poslanec zpražil Žirinovského

18.07.2019 07:25 Ruští poslanci schválili v prvním čtení návrh zákona, který má vrátit na ruská letiště kuřárny pro…

Putin rozšířil nabídku ruských pasů na celý Donbas

17.07.2019 21:08 Ruský prezident Vladimir Putin rozšířil nabídku ruského občanství pro všechny obyvatele Donbasu na…

Rusko ignoruje soud v Hamburku. Ukrajinským námořníkům prodloužilo vazbu

17.07.2019 20:43 Aktualizováno Moskevský soud dnes o další tři měsíce prodloužil vazbu všem 24 ukrajinským námořníkům, kteří jsou…

Ruská prokuratura si posvítí na "sibiřské Maledivy"

17.07.2019 11:17 Jezírkem s tyrkysově zbarvenou vodou na okraji ruského Novosibirsku, kterému se přezdívá "sibiřské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama