Zcenzurovaný Rocketman? Ruský ministr hájí zásahy do filmu, usadil Eltona Johna

Ruský ministr kultury dnes obhajoval cenzurovanou kopii filmu Rocketman o Eltonu Johnovi, která přijde do ruských kin ve čtvrtek. Ruský distributor z filmu odstranil homosexuální erotické pasáže a scény ukazující užívání drog. Podle ministra Vladimira Medinského zásahy odpovídají principům právního státu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

film Rocketman
doporučujeme

"Všechny scény s líbáním, sexem a orálním sexem mezi muži jsou vystřižené," napsal na facebooku filmový ruský kritik Anton Dolin, který viděl film v předpremiéře a mohl cenzurovanou verzi srovnat s originálem. Distribuční společnost Central Partnership potvrdila, že v Rusku hodlá promítat film v pozměněné verzi. Udělala to prý kvůli ruským zákonům.

Krok distributora v minulých dnech odsoudili tvůrci filmu i sám Elton John. "To, že místní distributor považoval za nutné vystřihnout určité scény, a upřel tak publiku příležitost vidět film tak, jak jsme ho zamýšleli, je smutným dokladem toho, v jak rozděleném světě žijeme a jak se stále považuje za nepřijatelnou láska mezi dvěma lidmi," uvedli v prohlášení.

Medinskij dnes cenzurní zásahy hájil. "V právním státě nemohou vládnout soukromé, estetické nebo sexuální preference jednotlivců, ale zákon jako nyní v Rusku," citovala ministra agentura Interfax.

Vystříhání asi deseti scén z filmu bylo ale věcí distributora, nikoli ministerstva, uvedl. "Představa, že ministerstvo kultury s nůžkami v ruce něco vystříhává, je zvrácená," konstatoval ministr podle ruské agentury.

V Rusku už šest let platí zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží, který má ochránit mladou generaci před projevy "netradičního" sexu. Ruská média upozorňují, že navzdory cenzurované kopii zůstává film Rocketman mládeži nepřístupný. V Česku je snímek v kinech uváděn od 30. května.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusové mohou pozastavit dohodu INF o likvidaci raket, rozhodla duma

18.06.2019 19:49 Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, dnes schválila zákon o pozastavení platnosti dohody o…

Kolosální drogový úlovek: 10 tun hašiše za půl miliardy korun

18.06.2019 18:29 Španělské úřady zabavily hašiš v hodnotě 22 milionů dolarů (503 miliony korun), který objevily na…

Turecko bojuje s homosexuály: Města ve velkém zakazují pochody Gay Pride

18.06.2019 17:44 Turecké úřady letos v Istanbulu opět zakázaly pochod homosexuálů a transsexuálů Gay Pride, který se…

"Vojenská provokace!" Rusko zuří kvůli posílení armády USA na Blízkém…

18.06.2019 12:43 Rozhodnutí Spojených států posílit armádní jednotky na Blízkém východě je vojenská provokace.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama