Posílení armády USA v Polsku? Rusko běsní kvůli strojům MQ-9 Reaper

Rusko dnes se znepokojením reagovalo na plány Spojených států posílit vojenskou přítomnost v Polsku, o nichž ve středu v Bílém domě hovořili prezidenti USA a Polska Donald Trump a Andrzej Duda. Podle náměstka ruského ministra zahraničí Sergeje Rjabkova Moskvě vadí hlavně zvažované vyslání amerických bezpilotních aparátů do blízkosti ruských hranic.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Bezpilotní bojový letoun MQ-9 Reaper
doporučujeme

Trump při setkání s Dudou prohlásil, že kromě posílení vojenských jednotek v Polsku Washington zvažuje i umístění armádních dronů Reaper na polském území. Podle Rjabkova jde o špionážní aparáty. Plány, o nichž hovořil prezident Trump, potvrzují "agresivní záměry" Washingtonu, řekl ruský diplomat.

Dálkově řízené bezpilotní aparáty MQ-9 Reaper, které vyrábí americká firma General Atomics Aeronautical Systems, jsou podle dostupných údajů přístroje pro monitoring z vysokých výšek, ale mohou se zapojit i do útočných operací. Do výzbroje americké armády bylo od roku 2007 zařazeno asi 200 těchto strojů.

zdroj: YouTube

Předseda branného výboru dolní komory ruského parlamentu Vladimir Šamanov agentuře Interfax řekl, že Rusko v případě rozmístění amerických dronů v Polsku přijme odvetná opatření.

"Útočné bezpilotní aparáty jsou srovnatelné s raketami středního doletu, což znamená, že se mohou stát nosiči jaderných zbraní," upozornil poslanec.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská diplomacie považuje obvinění Rusů kvůli MH17 za nepodložená

19.06.2019 17:34 Ruská diplomacie považuje obvinění z vraždy vznesená vůči ruským občanům podezřelým kvůli…

Zkáza letu MH17: Vyšetřovatelé zveřejnili jména viníků, mají být souzeni

19.06.2019 15:57 Aktualizováno Z odpovědnosti za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na…

Krutá smrt Chášukdžího: Stopy vedou k saúdskému princi. Máme důkazy, tvrdí…

19.06.2019 13:49 Zvláštní zpravodajka OSN pro lidská práva doporučila zahájit vyšetřování saúdskoarabského korunního…

Kdo je zapleten do katastrofy letu MH17? Bellingcat zveřejnil informace o…

19.06.2019 13:22 Aktualizováno Mezinárodní investigativní skupina Bellingcat dnes zveřejnila informace o dvanácti osobách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama