Rusové chudnou. Pijí méně vodky a kupují levnější značky

Ruští pijáci vodky mění své návyky, kvůli poklesu životní úrovně konzumují spíš levnější alkohol a v menších dávkách. Napsal to moskevský list Vedomosti s odvoláním na statistiky výrobců. Roste prodej nejlevnějších značek s cenou kolem 200 rublů (asi 70 Kč) za půl litru a stoupá především odbyt nápoje v menších obalech.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Alkohol
doporučujeme

Nejpopulárnější je dnes v Rusku vodka ve čtvrtlitrových lahvích, uvádí Vedomosti. Tento trend je patrný zhruba od roku 2016 a podle ruského listu souvisí s klesajícími příjmy obyvatelstva. Rusové stále pijí často, ale vodku konzumují levnější a v menších objemech.

Pijáci vodky prý jsou také více zaměstnáni a mají méně času. "Nemohou vypít půllitru, dají si deci nebo dvě, aby rychle uvolnili stres," napsal ruský list.

V době hospodářské krize lidé navíc mnohdy pijí sami, a mnoho alkoholu tak nespotřebují. Stále častěji se v obchodech objevuje vodka v malých objemech jednoho decilitru. Vodku v tomto balení si Rusové dávají ke kávě nebo zmrzlině.

Podle Michaila Burmistrova, šéfa analytické skupiny Infoline, je v Rusku obecně patrný trend nákupu potravin a nápojů v menších objemech. Důvodem jsou nejen menší výdaje, ale i snaha držet pod kontrolou přísun potravin, touha vyzkoušet nové zboží nebo potřeba rychle se najíst během pracovního procesu.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putinismus je záchranou pro svět? Sociolog promluvil o vládnutí v Rusku

22.10.2019 00:01 NÁZOR - Poradce ruského prezidenta Vladislav Surkov minulý týden zveřejnil komentář, ve kterém…

Při pádu vrtulníku zemřel ukrajinský exministr zemědělství

21.10.2019 20:54 Bývalý ukrajinský ministr zemědělství Taras Kutovyj přišel o život při havárii svého vrtulníku.…

Lidská práva v Rusku dostávají na frak. Putin provedl radikální výměnu v…

21.10.2019 19:46 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes jmenoval nového předsedu prezidentské rady pro lidská práva,…

V Libyi zahynul ruský novinář, bojoval jako žoldnéř. Kreml dělá, že o…

21.10.2019 17:25 V Libyi přišel o život někdejší ruský novinář Jevgenij Žaksybaj Iljubajev z Jekatěrinburgu. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama