Rada Evropy prodala hodnoty za ruské peníze, urval se ukrajinský velvyslanec

Parlament Rady Evropy (PACE) rozhodl o navrácení hlasovacích práv Rusku, o něž země přišla po anexi ukrajinského Krymu. Ukrajinský velvyslanec v České republice považuje hlasování za skandální a přirovnává ho k Mnichovské dohodě.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Jevhen Perebyjnis je ukrajinský diplomat, jmenovaný na začátku roku 2017 prezidentem Petrem Porošenkem ukrajinským velvyslancem v České republice.
doporučujeme

Zástupci členských zemí Rady Evropy se na hlasování dostali do slepé uličky. Rusové totiž pohrozili vystoupením z organizace pokud jim nebude rozhodovací právo vráceno.

Současně se ztrátou členství by pak Rusko a především ruští občané ztratili možnost obrátit se k Evropskému soudu pro lidská práva, což kremelské vládě příliš neuškodí zatímco obyčejným občanům Ruska ano.

Ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis však považuje hlasování za zradu Ukrajiny evropskými zeměmi. Hlasování přirovnal ke zradě Československa západoevropskými spojenci  těsně před vypuknutím 2. světové války.

"M̶n̶i̶c̶h̶o̶v̶s̶k̶á̶ Štrasburská zrada je dokončená. Rusové se vrací do PACE bez splnění jakýchkoliv podmínek. Tímto Rada Evropy úplně ztrácí důvěryhodnost. Prodává hodnoty za ruské peníze, zrazuje ukrajinské oběti ruské agrese. Ukrajinští poslanci u Parlamentního shromáždění RE, aspoň zatím, nemají co dělat. A už vůbec Rada Evropy nemá teď právo učit nás demokracii," okomentoval událost emotivně na sociálních sítích velvyslanec.

Ruská média již informovala o vyjádření tamějších poslanců, že návrat do Rady Evropy je prvním krokem uznání anexe Krymu.

Rada Evropy vznikla po 2. světové válce v roce 1946. V současnosti se zabývá ochranou lidských práv, usiluje o posilování demokracie a principů právního státu. Rada Evropy není součástí Evropské unie.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenského strana zřejmě vyhrála ukrajinské volby

21.07.2019 19:46 Aktualizováno Strana Sluha národa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podle průzkumů mezi voliči…

Letadlo mířící do Prahy se muselo kvůli signalizaci požáru vrátit

21.07.2019 15:47 Kvůli signalizaci požáru v zavazadlovém prostoru se dnes vrátil na moskevské letiště Vnukovo letoun…

Příměří na východě Ukrajiny se zřejmě zatím dodržuje

21.07.2019 15:14 Aktualizováno Na východě Ukrajiny začalo v noci na dnešek platit další časově neomezené příměří a obě strany…

Srb kvůli letušce ohlásil bombu na palubě letadla

20.07.2019 16:40 Falešná zpráva o uložení bomby v letadle společnosti Lufthansa vyvolala ve čtvrtek pozdvižení na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama