Rada Evropy prodala hodnoty za ruské peníze, urval se ukrajinský velvyslanec

Parlament Rady Evropy (PACE) rozhodl o navrácení hlasovacích práv Rusku, o něž země přišla po anexi ukrajinského Krymu. Ukrajinský velvyslanec v České republice považuje hlasování za skandální a přirovnává ho k Mnichovské dohodě.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Jevhen Perebyjnis je ukrajinský diplomat, jmenovaný na začátku roku 2017 prezidentem Petrem Porošenkem ukrajinským velvyslancem v České republice.
doporučujeme

Zástupci členských zemí Rady Evropy se na hlasování dostali do slepé uličky. Rusové totiž pohrozili vystoupením z organizace pokud jim nebude rozhodovací právo vráceno.

Současně se ztrátou členství by pak Rusko a především ruští občané ztratili možnost obrátit se k Evropskému soudu pro lidská práva, což kremelské vládě příliš neuškodí zatímco obyčejným občanům Ruska ano.

Ukrajinský velvyslanec v České republice Jevhen Perebyjnis však považuje hlasování za zradu Ukrajiny evropskými zeměmi. Hlasování přirovnal ke zradě Československa západoevropskými spojenci  těsně před vypuknutím 2. světové války.

"M̶n̶i̶c̶h̶o̶v̶s̶k̶á̶ Štrasburská zrada je dokončená. Rusové se vrací do PACE bez splnění jakýchkoliv podmínek. Tímto Rada Evropy úplně ztrácí důvěryhodnost. Prodává hodnoty za ruské peníze, zrazuje ukrajinské oběti ruské agrese. Ukrajinští poslanci u Parlamentního shromáždění RE, aspoň zatím, nemají co dělat. A už vůbec Rada Evropy nemá teď právo učit nás demokracii," okomentoval událost emotivně na sociálních sítích velvyslanec.

Ruská média již informovala o vyjádření tamějších poslanců, že návrat do Rady Evropy je prvním krokem uznání anexe Krymu.

Rada Evropy vznikla po 2. světové válce v roce 1946. V současnosti se zabývá ochranou lidských práv, usiluje o posilování demokracie a principů právního státu. Rada Evropy není součástí Evropské unie.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne další smlouva o kontrole zbrojení? Americký deník zmiňuje i Česko

30.05.2020 00:01 NÁZOR - Účinnost smluv o kontrole zbrojení se odvíjejí od vůle zemí, které je podepsaly, deklaruje…

WHO a 37 zemí vyzvaly ke sdílení vakcín a léků na covid-19

29.05.2020 20:32 Světová zdravotnická organizace (WHO) a 37 zemí světa dnes vyzvalo ke společnému vlastnictví vakcín…

Rusové kvůli pandemii chystají na let k ISS dvě záložní posádky

29.05.2020 20:30 Ruská vesmírná agentura Roskosmos chystá kvůli pandemii covidu-19 na říjnový let k Mezinárodní…

Británie se semkla. Petici za Cummingsovo odstoupení podepsalo přes milion…

29.05.2020 20:02 Víc než milion lidí se podepsalo pod petici žádající odvolání nejbližšího poradce britského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy