Zábavní park v Rusku vydal tajemství: Hrob slavného Napoleonova generála

Pod tanečním parketem v zábavním parku v centru Smolenska našli ruští a francouzští archeologové hrob generála Napoleonovy armády, který tu před dvěma stoletími utrpěl při císařově tažení na Moskvu v srpnu 1812 smrtelné zranění. Po generálově hrobu se pátralo mnoho let, než se našel v parku, vybudovaném v sovětské éře na místě bývalé pevnosti, napsal zpravodajský server Newsru.com.

Přidejte svůj názor

Napoleon Bonaparte. Abdikace ve Fontainebleau (1845). Portrét ztvárněný dvacet čtyři let po Napoleonově smrti, odpovídá zhruba věku, kdy jej popsal prefekt císařského paláce Bausset.
doporučujeme

Divizní generál César Gudin de la Sablonnière byl sice svého času pochován bez uniformy, bez medailí a bez srdce, které na císařův rozkaz bylo pohřbeno v Paříži, kde do Vítězného oblouku bylo také vyryto generálovo jméno. A pohřben byl také bez levé nohy, kterou mu utrhla koule vypálená z ruského děla. Ta současně rozdrtila generálovu pravou nohu.

zdroj: YouTube

Právě podle těchto zranění se ostatky podařilo předběžně identifikovat. Jejich pravost mají ještě potvrdit testy DNA, kvůli kterým Gudinův potomek již přicestoval do Moskvy.

"Gudin zemřel Napoleonovi v náručí, Bonaparte byl poslední, kdo jej viděl živého, a tak po Napoleonovi jsme první, kdo vidíme ostatky tohoto vynikajícího generála," prohlásil archeolog Pierre Malinowski, patřící k organizátorům expedice.

Gudin, který býval Napoleonovým spolužákem ve vojenské škole, dokázal vyhrát či přežít všechny boje a potyčky, až do osudového střetu s vojáky generála Pavla Tučkova, kteří kryli ústup ruských vojsk.

Ve Smolensku byl pochován spolu s ruským generálem Antonem Skalonem, který město hájil. Jeho hrob se však ještě najít nepodařilo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnsonův poradce Sabinsky rezignoval. Spojil rasu s IQ, pohrdal "věčnou…

18.02.2020 07:40 Aktualizováno Jeden z poradců britského premiéra Borise Johnsona v pondělí rezignoval na svou funkci poté, co se…

Britská justice umučí Assange k smrti? Lékaři a psychologové bijí na…

18.02.2020 07:32 Téměř 120 lékařů a psychologů vyzvalo k ukončení "psychického mučení a zanedbávání zdravotní péče"…

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Chtěl zabít co nejvíc muslimů. Nor byl oficiálně obviněn z terorismu

17.02.2020 15:39 Nor Philip Manshaus, podezřelý z vraždy své nevlastní sestry a následného útoku na mešitu ve městě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama