"Prolhaný starosta!" Demonstranti v Moskvě žádali spravedlivé volby

Kolem 2000 lidí se dnes shromáždilo v centru Moskvy, aby požadovali pro nezávislé a opoziční kandidáty možnost kandidovat v zářijových místních volbách. Demonstraci, která nebyla povolena, zorganizovala skupina kandidátů, včetně spojenců opozičního předáka Alexeje Navalného.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Policie ve velkém počtu jejich demonstraci sledovala a nakonec zadržela více než desítku osob. Mezi nimi jsou i organizátoři akce a hlavní spojenci Navalného - Ljubov Sobolová, Ilja Jašin a Ivan Ždanov, informoval server OVD-Info, který se specializuje na policejní zákroky.

Účastníci protestní akce obviňují volební komisi ze záměrného zablokování kandidatury nezávislých a opozičních uchazečů v zářijových volbách pod záminkou, že část podpisů jejich podporovatelů, nutných pro možnost kandidovat, byla zfalšována.

Demonstranti skandující "to je naše město!" symbolicky jeden po druhém bušili do masivních vrat moskevské radnice, odtud se pak vydali před budovu sídla volební komise.

"V celé Moskvě se zbavují nezávislých kandidátů. Je nutné, aby ten cynický a prolhaný (moskevský) starosta (Sergej Sobjanin) slyšel náš hlas," prohlásil opoziční aktivista Ilja Jašin.

Spolupracovnice Navalného v sobotu oznámila, že zahajuje hladovku na protest proti vyškrtnutí své kandidatury kvůli obvinění ze zfalšování podpisů. "Okrádají nás o volby, okrádají nás o naši budoucnost. Nevzdám se, budu bojovat až do konce," prohlásila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bělorusko vrátilo Rusku zadržené údajné žoldnéře

14.08.2020 21:47 Ruská generální prokuratura oznámila, že běloruské úřady vrátily do Ruska 32 Rusů, které v…

Tisíce demonstrantů v centru Minsku volají po Lukašenkově odchodu

14.08.2020 21:07 Aktualizováno Tisíce demonstrantů se před sídlem běloruské vlády v centru Minsku domáhají odstoupení prezidenta…

Anketa: Jen čtvrtina lékařů v Rusku důvěřuje vakcíně Sputnik V

14.08.2020 17:03 Celých 52 procent lékařů v anketě provedené přes ruskou mobilní aplikaci uvedlo, že by si nenechalo…

Lukašenko veřejně ujistil, že je naživu a neodjel do ciziny

14.08.2020 16:44 Prezident Alexandr Lukašenko dnes ujistil veřejnost, že je naživu a neodjel ze země, kde dál…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama