Míra úmrtnosti v Rusku je děsivá. Vláda přišla s akčním plánem pro lidi nad 40 let

Ruské ministerstvo práce navrhlo vyhradit zaměstnaným Rusům volný den pro preventivní zdravotní prohlídky. Napsal to list Rossijskaja gazeta. Možnost vzít si volno na prohlídku by měli mít zaměstnanci starší čtyřiceti let, lidé v předdůchodovém věku by měli právo na dvoudenní volno.

Přidejte svůj názor 90 komentářů

Ruský prezident Vladimír Putin
doporučujeme

Ruská vláda vyhlásila pro letošní a příští rok kampaň zvýšené zdravotní péče, při níž by mělo preventivní prohlídkou projít 62 ze 147 milionů Rusů, což je zhruba trojnásobek oproti roku 2018.

Úmrtnost je v Rusku ve srovnání s vyspělým světem výrazně vyšší, zejména u mužů. Podle statistik je například ve Spojených státech ve srovnání s Ruskem úmrtnost poloviční.

Odborníci přičítají tento stav neuspokojivé epidemiologické a hygienické situaci a nedostatku kvalifikovaných odborníků. Vliv má i alkoholismus a drogová závislost, která v Rusku nabyla epidemických rozměrů. Podle nedávného prohlášení vicepremiérky Taťjany Golikovové se v důsledku vysoké úmrtnosti a nízké porodnosti demografická situace v Rusku "katastrofálně zhoršuje".

Loading...
Vstupte do diskuze (90)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko řeší nový problém. Kdo nahradí Putina? Ve hře je neobvyklá osoba

24.08.2019 22:01 Aktualizováno Když se ruská televizní moderátorka Xenija Sobčaková rozhodla kandidovat na prezidentku, už dopředu…

Rusko slaví svátek vlajky. Několik zatčených, předvedla se armádní kapela…

24.08.2019 19:34 Deset opozičníků bylo dnes zatčeno cestou na manifestaci pořádanou v centru Moskvy u příležitosti…

VIDEO: Rusko odpálilo z ponorek strategické střely, zasáhly určené cíle

24.08.2019 13:35 Aktualizováno Ruská armáda dnes vyzkoušela dvě balistické střely Siněva a Bulava vypálené z ponorek v Severním…

Česko na koberečku: Moskva ostře protestuje proti "zhanobení" pomníku…

23.08.2019 19:16 Ruské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo chargé d'affaires českého velvyslanectví v Moskvě a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama