Putin ulehčí turistům návštěvu Petrohradu: Papírová víza nahradí elektronická

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, umožňující zahraničním návštěvníkům od 1. října navštívit druhé největší město Petrohrad a přilehlou Leningradskou oblast s elektronickými vízy, vydávanými pružněji, než tradiční "papírová" víza. Oznámila to dnes ruská média s odvoláním na internetový úřední věstník.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Vladimír Putin na Summitu G20 v Buenos Aires (2.12.2018)
doporučujeme

Počet turistů v někdejším hlavním městě carského Ruska by mohl stoupnout z nynějších 8,2 milionu na 12 milionů ročně, uvedl list Kommersant o očekávání místních úřadů. Petrohrad spolu s Moskvou patří k hlavním turistickým destinacím v Rusku.

Pro obdržení elektronického víza bude muset žadatel nejprve vyplnit speciální dotazník, a to ne později než čtyři kalendářní dny před odjezdem do Ruska, napsal list Vedomosti. Vízum sice bude platit 30 kalendářních dnů, ale dovolí maximálně osmidenní pobyt. Zažádat si o tyto víza lze při pracovní, turistické a humanitární cestě.

Petrohrad a okolí nebudou první v Rusku, kde se elektronická víza uplatní. Již dříve se vízový režim zjednodušil ve Vladivostoku a v Kaliningradské oblasti. A během loňského světového šampionátu ve fotbale mohli fanoušci se speciální průkazkou do Ruska přicestovat vůbec bez víz.

Putin minulý měsíc nařídil připravit zavedení elektronických víz pro celé Rusko od 1. ledna 2021, v rámci rozvoje turistiky. Tato víza by měla umožnit pobýt v Rusku až 16 dní, poznamenal Kommersant.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko řeší nový problém. Kdo nahradí Putina? Ve hře je neobvyklá osoba

24.08.2019 22:01 Aktualizováno Když se ruská televizní moderátorka Xenija Sobčaková rozhodla kandidovat na prezidentku, už dopředu…

Rusko slaví svátek vlajky. Několik zatčených, předvedla se armádní kapela…

24.08.2019 19:34 Deset opozičníků bylo dnes zatčeno cestou na manifestaci pořádanou v centru Moskvy u příležitosti…

VIDEO: Rusko odpálilo z ponorek strategické střely, zasáhly určené cíle

24.08.2019 13:35 Aktualizováno Ruská armáda dnes vyzkoušela dvě balistické střely Siněva a Bulava vypálené z ponorek v Severním…

Česko na koberečku: Moskva ostře protestuje proti "zhanobení" pomníku…

23.08.2019 19:16 Ruské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo chargé d'affaires českého velvyslanectví v Moskvě a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama