Příměří na východě Ukrajiny se zřejmě zatím dodržuje

Na východě Ukrajiny začalo v noci na dnešek platit další časově neomezené příměří a obě strany zatím uvádějí, že se dodržuje. Nicméně žádná z mnoha předchozích dohod o zastavení palby dlouho nevydržela.

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tiskové středisko ukrajinských ozbrojených sil v sedm hodin ráno vydalo svodku událostí za uplynulých 24 hodin, v níž zopakovalo informace o incidentech ze soboty. "Za uplynulých 24 hodin ozbrojené formace Ruské federace a její žoldáci porušili režim zastavení palby ve 26 případech," uvádí se ve zprávě citované na webu listem Ukrajinska pravda. Autoři přitom mají na mysli režim zastavení palby dojednaný už na jaře. Zranění při uvedeném ostřelování utrpěli dva vojáci.

Agentura Ukrinform z této armádní informace cituje, že povstalci stříleli i těžkými zbraněmi zakázanými předchozími dohodami. Ve výčtu použitých zbraní jsou uvedena děla ráže 122 milimetrů, minomety ráže 120 a 82 milimetrů, zbraně bojových vozidel pěchoty, protitankové střely, granátomety a těžké kulomety.

V závěru zprávy se pak jednou větou konstatuje, že "dnes nepřítel" na pozice ukrajinských sil nestřílel.

Z druhé strany je doposud k dispozici jen stručná informace, že žádné narušení časově neomezeného příměří nebylo zatím zaznamenáno. Nicméně od sobotního rána do začátku klidu zbraní prý ukrajinské síly vypálily ve 23 případech celkem 450 projektilů. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení zástupců samozvané Doněcké lidové republiky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lukašenkova vláda je u konce? Prestižní deník má o výsledku voleb jasno

08.08.2020 00:01 NÁZOR - Alexandr Lukašenko, který vládne Bělorusku od roku 1994, přičemž netoleruje kritické a…

V Rusku přibylo nakažených koronavirem, na Ukrajině padly dva rekordy

07.08.2020 21:40 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 5241 nových případů nákazy a 119 úmrtí za uplynulých 24 hodin. O den dříve to…

Tokio a Londýn chtějí návrh pobrexitové dohody o volném obchodu do srpna

07.08.2020 21:20 Británie a Japonsko se dohodly na klíčových aspektech pobrexitové smlouvy o volném obchodu. Návrh…

Norsko se kvůli pandemii vrací k restrikcím, omezuje prodej alkoholu i…

07.08.2020 16:36 Norská vláda doporučila občanům, aby se vyvarovali veškerého cestování do zahraničí, včetně zemí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama