Příměří na východě Ukrajiny se zřejmě zatím dodržuje

Na východě Ukrajiny začalo v noci na dnešek platit další časově neomezené příměří a obě strany zatím uvádějí, že se dodržuje. Nicméně žádná z mnoha předchozích dohod o zastavení palby dlouho nevydržela.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Tiskové středisko ukrajinských ozbrojených sil v sedm hodin ráno vydalo svodku událostí za uplynulých 24 hodin, v níž zopakovalo informace o incidentech ze soboty. "Za uplynulých 24 hodin ozbrojené formace Ruské federace a její žoldáci porušili režim zastavení palby ve 26 případech," uvádí se ve zprávě citované na webu listem Ukrajinska pravda. Autoři přitom mají na mysli režim zastavení palby dojednaný už na jaře. Zranění při uvedeném ostřelování utrpěli dva vojáci.

Agentura Ukrinform z této armádní informace cituje, že povstalci stříleli i těžkými zbraněmi zakázanými předchozími dohodami. Ve výčtu použitých zbraní jsou uvedena děla ráže 122 milimetrů, minomety ráže 120 a 82 milimetrů, zbraně bojových vozidel pěchoty, protitankové střely, granátomety a těžké kulomety.

V závěru zprávy se pak jednou větou konstatuje, že "dnes nepřítel" na pozice ukrajinských sil nestřílel.

Z druhé strany je doposud k dispozici jen stručná informace, že žádné narušení časově neomezeného příměří nebylo zatím zaznamenáno. Nicméně od sobotního rána do začátku klidu zbraní prý ukrajinské síly vypálily ve 23 případech celkem 450 projektilů. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení zástupců samozvané Doněcké lidové republiky.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko řeší nový problém. Kdo nahradí Putina? Ve hře je neobvyklá osoba

24.08.2019 22:01 Aktualizováno Když se ruská televizní moderátorka Xenija Sobčaková rozhodla kandidovat na prezidentku, už dopředu…

Rusko slaví svátek vlajky. Několik zatčených, předvedla se armádní kapela…

24.08.2019 19:34 Deset opozičníků bylo dnes zatčeno cestou na manifestaci pořádanou v centru Moskvy u příležitosti…

VIDEO: Rusko odpálilo z ponorek strategické střely, zasáhly určené cíle

24.08.2019 13:35 Aktualizováno Ruská armáda dnes vyzkoušela dvě balistické střely Siněva a Bulava vypálené z ponorek v Severním…

Česko na koberečku: Moskva ostře protestuje proti "zhanobení" pomníku…

23.08.2019 19:16 Ruské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo chargé d'affaires českého velvyslanectví v Moskvě a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama