Moskva poděkovala Ukrajině za pomoc dopravnímu letadlu

Moskva dnes označila za "projev normálních lidských vztahů" rozhodnutí Kyjeva povolit přelet ruskému dopravnímu letadlu, které se kvůli povětrnostním podmínkám ocitlo v komplikované situaci. Mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na shromáždění u Moskvy ukrajinským úřadům za vstřícnost poděkovala. Od roku 2015 ruské letouny kvůli okupaci Krymu do ukrajinského vzdušného prostoru nesmějí.

Moskva
doporučujeme

"Něco se pohnulo, možná jsou to opravdu ledy," řekla mluvčí. "Je to skvělé, můžeme jen zatleskat. Je to projev absolutně normálních vztahů mezi lidmi bez ohledu na politické problémy, které byly. Jsme jenom pro, děkujeme," konstatovala.

Podle ukrajinských médií dostal ve středu letoun ruské společnosti Globus letící na lince z italského Bari do Moskvy souhlas se vstupem do ukrajinského vzdušného prostoru, zřejmě poprvé za poslední čtyři roky. Státní společnost Ukraeroruch řídící letový provoz vydala povolení vzhledem k silným bouřkám, které se v té době vyskytovaly nad územím Ruska, Běloruska a Polska.

Aby řízení letového provozu odůvodnilo svůj krok, předalo dokonce kyjevským médiím mapu povětrnostních poměrů v době letu ruského letadla. Na ukrajinských sociálních sítích si přesto Ukraeroruch vysloužil tvrdou kritiku. Podle některých uživatelů facebooku ruské letadlo do ukrajinského vzdušného prostoru "vtrhlo" a ukrajinští letoví dispečeři se dopustili velezrady.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Severomakedonský prezident pověřil sestavením nové vlády Zaeva

13.08.2020 21:26 Severomakedonský prezident Stevo Pendarovski dnes měsíc po volbách pověřil sestavením nové vlády…

V Bělorusku pokračovaly protesty, lékaři podpořili demonstranty

13.08.2020 19:43 Aktualizováno Přes policejní násilí v řadě běloruských měst pokračují protesty proti falšování výsledků nedělních…

V běloruské automobilce se bouří dělníci, část z nich stávkuje

13.08.2020 17:02 Zaměstnanci běloruské továrny na výrobu nákladních a důlních vozidel Belaz dnes několik hodin…

Britská policie dostala po kauze novičok nové pravomoci

13.08.2020 15:27 Britská policie dostala nové pravomoci pro boj s "aktivitami nepřátelských států", je to reakce na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama