Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a prodloužit jejich platnost z jednoho měsíce na půl roku. Napsala to dnes agentura Interfax s odvoláním na novelu zákona navrženou ministerstvem. Změny, které mají podpořit turistický ruch, by mělo od roku 2021 podpořit i vydávání elektronických víz.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Kazaňský kreml
doporučujeme

Podle platných předpisů se musejí cizinci při cestách do Ruska prokázat při žádosti o vízum potvrzením cestovní kanceláře, která má cestu organizovat, tedy fakticky pozváním. Tento požadavek je ale podle znalců vízové praxe čistě formální, protože pozvání může vydat kterýkoli ruský hotel či zařídit zprostředkovatel nebo je možné si ho na internetu pořídit. Konzulární poplatky za vydání víz činí v České republice nejméně 1020 korun plus 700 korun servisní poplatek.

Podle ministerstva je ale tato praxe pro turisty nepohodlná a od cesty do Ruska je může odradit. Místo pozvání navrhuje přiložit k žádosti o vízum doklad o zajištěném ubytování v hotelu. Turistické vízum, platné dosud po dobu jednoho měsíce, by mělo mít navíc až půlroční prodlouženou platnost.

Cestovní kanceláře oslovené agenturou Interfax si od připravovaných změn mnoho neslibují. Připomínají, že pozvání není obtížné si opatřit a turistické cesty delší než jeden měsíc jsou navíc řídké. Větší dopad by mohlo podle nich mít zavedení elektronicky vyřizovaných víz, o němž letos v červnu mluvil prezident Vladimir Putin. Toto opatření, které by mohlo zvýšit turistický ruch až o 25 procent, má vstoupit v platnost od ledna 2021.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku havaroval autobus, nejméně jeden mrtvý a 32 zraněných

17.08.2019 20:20 Nejméně jednoho mrtvého a 32 zraněných si dnes vyžádala nehoda linkového autobusu ve městě Perm na…

Seznam zakázaných profesí pro ženy se zkrátí. Zůstane jich 100

17.08.2019 10:29 Ruské ministerstvo práce od roku 2021 výrazně zkrátí seznam profesí, které nemohou vykonávat ženy.…

Co vybuchlo na ruské základně? Odborník má zcela převratnou odpověď

16.08.2019 22:34 Aktualizováno NÁZOR - Není možné postavit střelu s plochou dráhou letu či balistickou raketu na jaderný pohon,…

Cizinci, o kterých se nemluví. Do EU přišlo čtvrt milionu lidí z Balkánu

16.08.2019 21:21 Do Evropské unie se loni legálně vystěhovalo bezmála čtvrt milionu lidí ze zemí západního Balkánu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama