Rusko chce "nakopnout" cestovní ruch, zjednoduší vydávání turistických víz

Ruské ministerstvo zahraničí se rozhodlo zjednodušit vydávání turistických víz cizincům a prodloužit jejich platnost z jednoho měsíce na půl roku. Napsala to dnes agentura Interfax s odvoláním na novelu zákona navrženou ministerstvem. Změny, které mají podpořit turistický ruch, by mělo od roku 2021 podpořit i vydávání elektronických víz.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Kazaňský kreml
doporučujeme

Podle platných předpisů se musejí cizinci při cestách do Ruska prokázat při žádosti o vízum potvrzením cestovní kanceláře, která má cestu organizovat, tedy fakticky pozváním. Tento požadavek je ale podle znalců vízové praxe čistě formální, protože pozvání může vydat kterýkoli ruský hotel či zařídit zprostředkovatel nebo je možné si ho na internetu pořídit. Konzulární poplatky za vydání víz činí v České republice nejméně 1020 korun plus 700 korun servisní poplatek.

Podle ministerstva je ale tato praxe pro turisty nepohodlná a od cesty do Ruska je může odradit. Místo pozvání navrhuje přiložit k žádosti o vízum doklad o zajištěném ubytování v hotelu. Turistické vízum, platné dosud po dobu jednoho měsíce, by mělo mít navíc až půlroční prodlouženou platnost.

Cestovní kanceláře oslovené agenturou Interfax si od připravovaných změn mnoho neslibují. Připomínají, že pozvání není obtížné si opatřit a turistické cesty delší než jeden měsíc jsou navíc řídké. Větší dopad by mohlo podle nich mít zavedení elektronicky vyřizovaných víz, o němž letos v červnu mluvil prezident Vladimir Putin. Toto opatření, které by mohlo zvýšit turistický ruch až o 25 procent, má vstoupit v platnost od ledna 2021.

Loading...
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj otevřel most na území separatistů. Tanky na něj nemohou

20.11.2019 19:35 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes otevřel nový most vedoucí do separatisty ovládané…

Srbskem otřásá velká špionážní aféra. V hlavní roli je Rusko +VIDEO

20.11.2019 17:24 Aktualizováno V Srbsku se rozvíjí špionážní aféra kolem možného verbování srbských zpravodajských agentů Rusy,…

Bude na Kanárech obří dalekohled? Projekt může dostat zelenou

20.11.2019 17:12 Kanárským ostrovům se zvýšila naděje, že na jejich území bude postaven třicetimetrový dalekohled.…

Ukrajina si stěžuje: Rusové vrátili lodě v bídném stavu, odmontovali i…

20.11.2019 17:07 Plavidla zabavená loni Ruskem a vrácená v pondělí Ukrajině jsou ve velmi špatném stavu a neschopná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama