Ruska (16) napsala báseň o policejní brutalitě. Na internetu je hitem, národní garda zuří

Ruská národní garda, která má v zemi na starosti potlačování opozičních demonstrací, pozvala na návštěvu policejní jednotky šestnáctiletou autorku básně o brutalitě pořádkových sil.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Ruská policie, autor: Vitaly V. Kuzmin
doporučujeme

"Jestli skutečně taková dospívající dívka existuje, oficiálně ji zveme na návštěvu jednotky, aby se osobně přesvědčila, že tito lidé čestně a důstojně plní svou povinnost bránit klid občanů a spolehlivě zajišťovat pořádek," řekl agentuře Interfax mluvčí gardy Valerij Gribakin.

Arina Ischakovová z Burjatska napsala jakoby z pohledu dcery policisty verše o tom, že se táta vrací domů s rukama od krve, v očích strach a bolest, ale říká, že musí z lidí vymlátit svobodu a lásku, protože takový dostal rozkaz.

zdroj: YouTube

Serveru Znak řekla, že báseň napsala, protože se jí nelíbilo, že policisté bijí bezbranné lidi. Ujistila, že mezi příbuznými žádné policisty nemá.

Mluvčí Gribakin označil báseň kolující po internetu za hanebný a do nebes volající příklad, jak političtí technologové znečišťují internet reklamou na nepovolené demonstrace, k čemuž zneužívají dozajista oklamané děti a mladistvé.

Server Newsru.com poznamenal, že Ischakovová veršuje od svých osmi let a že téma příbuzenství mezi policisty a demonstranty, které použila ve své básni, poprvé použili sami policisté přímo během demonstrací, když tlampači vyzývali občany, ať se k příslušníkům pořádkových sil chovají zdvořile, protože mezi nimi "jsou vaši synové", povolaní k povinné vojenské službě.

V Moskvě se už několik sobot za sebou demonstruje proti vyloučení opozice ze zářijových voleb, naposledy dorazilo na 50.000 lidí. Značného ohlasu se dočkalo i video, na kterém příslušník národní gardy udeřil pěstí do břicha zadrženou demonstrantu Darju Sosnovskou, která byla hospitalizována s vnitřním krvácením.

Loading...
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Příprava na válku? Aktivity NATO rozlítily Rusko, Šojgu slíbil tvrdou…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes přislíbil přijmout nová "opatření k neutralizaci hrozeb"…

Putin varoval USA před rozmístěním raket v Evropě

21.08.2019 19:36 Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že by mohly rozmístit v Rumunsku a později i…

Moskva na sobotu zakázala všechny demonstrace

20.08.2019 19:03 Moskevská radnice zamítla všechny žádosti opozičních aktivistů o povolení demonstrací, které měly…

Moskva utahuje šrouby opozici, zakázala všechny sobotní demonstrace

20.08.2019 18:27 Moskevská radnice zamítla všechny žádosti opozičních aktivistů o povolení demonstrací, které měly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama