Moskva utahuje šrouby opozici, zakázala všechny sobotní demonstrace

Moskevská radnice zamítla všechny žádosti opozičních aktivistů o povolení demonstrací, které měly být tuto sobotu pokračováním masových akcí proti údajné volební manipulaci městských úřadů. Vyplývá to z dnešních informací ruského tisku. Radnice mezitím už obdržela dvě další žádosti o povolení dvou opozičních mítinků plánovaných na 31. srpna.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Moskva, Kreml
doporučujeme

Žádosti o povolení zorganizovat tuto sobotu protestní shromáždění podaly podle agentury Interfax nejméně čtyři skupiny žadatelů. Radnice všechny zamítla a doporučila organizátorům, aby své akce přeložili do odlehlé čtvrti Marjino na jihovýchodním okraji města. To opozice odmítla.

Radnice kromě toho oznámila, že v sobotu se v centru města uskuteční slavnosti spojené s Dnem ruského praporu. Na Sacharovově třídě, místě častých opozičních demonstrací, je ten den plánován slavnostní koncert s očekávanou účastí až statisíce lidí. Koncert pořádá Ruský svaz veteránů afghánské války a Klub hrdinů Sovětského svazu.

Ruská opozice od konce července každý týden protestuje proti údajné diskriminaci svých kandidátů pro zářijové komunální volby v Moskvě. Při většinou nepovolených protestech byly krátce zadrženy víc než dva tisíce lidí, zhruba deset organizátorů čeká ve vazební věznici na trest. Radnice tvrdí, že kandidáti podali žádosti s formálními chybami, opozice obviňuje městskou volební komisi, že chce její kandidáty vyřadit z politické soutěže.

zdroj: YouTube

Podle agentury RBK dnes podali opoziční aktivisté žádost o povolení dalších dvou demonstrací, které se mají uskutečnit poslední srpnovou sobotu na Sacharovově třídě. Mezi požadavky protestujících má být tentokrát nejen skoncování s údajnou volební diskriminací, ale i dodržování lidských práv a zastavení politického pronásledování občanů schvalovaného státní mocí. K těmto žádostem se radnice zatím nevyjádřila.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fatální chyba stála ženu (†26) život: Experti varují, že se to může stát…

19.09.2019 17:39 Aktualizováno Mladá Ruska Jevgenije měla ještě vše před sebou Jedna malá chyba ji ovšem připravila o život a…

Po demonstraci v Moskvě byl uvězněn i známý herec, strhla se lavina kritiky

19.09.2019 14:14 Ruská generální prokuratura požádala soud o propuštění herce Pavla Ustinova, který byl za údajné…

Jak fungují represe v Rusku? Profesor upozornil na překvapivé skutečnosti

19.09.2019 00:01 NÁZOR - "Kdo by tušil, že ochránci Kremlu jsou tak křehcí?" táže se ironicky úvodem svého komentáře…

Při přestřelce v Rusku zemřel policista

18.09.2019 22:02 Přestřelka mezi policisty si dnes v Moskvě vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama