Moskva na sobotu zakázala všechny demonstrace

Moskevská radnice zamítla všechny žádosti opozičních aktivistů o povolení demonstrací, které měly být tuto sobotu pokračováním masových akcí proti údajné volební manipulaci městských úřadů. Vyplývá to z dnešních informací ruského tisku. Radnice mezitím už obdržela dvě další žádosti o povolení dvou opozičních mítinků plánovaných na 31. srpna.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Rusko, Moskva
doporučujeme

Žádosti o povolení zorganizovat tuto sobotu protestní shromáždění podaly podle agentury Interfax nejméně čtyři skupiny žadatelů. Radnice všechny zamítla a doporučila organizátorům, aby své akce přeložili do odlehlé čtvrti Marjino na jihovýchodním okraji města. To opozice odmítla.

Radnice kromě toho oznámila, že v sobotu se v centru města uskuteční slavnosti spojené s Dnem ruského praporu. Na Sacharovově třídě, místě častých opozičních demonstrací, je ten den plánován slavnostní koncert s očekávanou účastí až statisíce lidí. Koncert pořádá Ruský svaz veteránů afghánské války a Klub hrdinů Sovětského svazu.

Ruská opozice od konce července každý týden protestuje proti údajné diskriminaci svých kandidátů pro zářijové komunální volby v Moskvě. Při většinou nepovolených protestech byly krátce zadrženy víc než dva tisíce lidí, zhruba deset organizátorů čeká ve vazební věznici na trest. Radnice tvrdí, že kandidáti podali žádosti s formálními chybami, opozice obviňuje městskou volební komisi, že chce její kandidáty vyřadit z politické soutěže.

Podle agentury RBK dnes podali opoziční aktivisté žádost o povolení dalších dvou demonstrací, které se mají uskutečnit poslední srpnovou sobotu na Sacharovově třídě. Mezi požadavky protestujících má být tentokrát nejen skoncování s údajnou volební diskriminací, ale i dodržování lidských práv a zastavení politického pronásledování občanů schvalovaného státní mocí. K těmto žádostem se radnice zatím nevyjádřila.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Albánii zasáhla dvě zemětřesení. Lidé propadli panice, desítky zraněných

21.09.2019 21:06 Aktualizováno Albánii dnes zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu americká geologická služba (USGS) předběžně…

U Oděsy se srazil minibus s náklaďákem, devět mrtvých

21.09.2019 18:13 Nejméně devět lidských životů si dnes vyžádala vážná dopravní nehoda minibusu nedaleko…

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

Albánská loď zachránila v Egejském moři 111 migrantů

21.09.2019 15:28 Albánská loď plující v Egejském moři zachránila v pátek 111 migrantů, kteří se snažili dostat do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama