Vztahy mezi NATO a Ruskem se dál zhoršují, Šojgu slíbil rázná opatření

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes přislíbil přijmout nová "opatření k neutralizaci hrozeb" vznikajících na západ od ruských hranic. Jde podle něj o "posilování přítomnosti NATO ve východní Evropě, rozmísťování americké protiraketové obrany v Polsku a Rumunsku a o rozšíření vojenské spolupráce Severoatlantické aliance s Finskem a Švédskem". Uvedl to list Kommersant na svém webu.

Přidejte svůj názor 178 komentářů

Sergej Kužegetovič Šojgu, ruský politik po otci tuvinského původu. V letech 1991–2012 byl ruským ministrem pro mimořádné situace. Po krátkém působení v roli gubernátora Moskevské oblasti se v listopadu 2012 stal ruským ministrem obrany. Má hodnost armádního generála a je také držitelem ocenění Hrdina Ruské federace. Je členem strany Jednotné Rusko.
doporučujeme

Šojgu na zasedání vedení ministerstva uvedl, že v Západním vojenském okruhu se ještě letos uskuteční 20 cvičení ke zdokonalení jednotek a že tento okruh do konce roku získá "více než 1300 kusů techniky", zároveň bude pokračovat doplňování jednotek vojáky sloužícími v ozbrojených silách na základě profesionálního kontraktu.

Kommersant připomněl, že náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov na konci dubna prohlásil, že Rusko kvůli aktivitám NATO zesílilo uskupení vojsk na západě a jihu země. Současně odmítl jako dílo "protiruských médií" zprávy, že se prý Rusko chystá na válku.

Podle serveru Newsru.com největším z chystaných cvičení se stanou společné manévry s Běloruskem, kterých se má v polovině září zúčastnit na 12.000 vojáků s 950 kusy techniky. Šojgu zdůraznil, že všechna cvičení budou mít "výlučně obranný charakter".

Loading...
Vstupte do diskuze (178)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fatální chyba stála ženu (†26) život: Experti varují, že se to může stát…

20.09.2019 00:09 Aktualizováno Mladá Ruska Jevgenije měla ještě vše před sebou Jedna malá chyba ji ovšem připravila o život a…

Po demonstraci v Moskvě byl uvězněn i známý herec, strhla se lavina kritiky

19.09.2019 14:14 Ruská generální prokuratura požádala soud o propuštění herce Pavla Ustinova, který byl za údajné…

Jak fungují represe v Rusku? Profesor upozornil na překvapivé skutečnosti

19.09.2019 00:01 NÁZOR - "Kdo by tušil, že ochránci Kremlu jsou tak křehcí?" táže se ironicky úvodem svého komentáře…

Při přestřelce v Rusku zemřel policista

18.09.2019 22:02 Přestřelka mezi policisty si dnes v Moskvě vyžádala jednoho mrtvého a jednoho zraněného. O…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama