Vztahy mezi NATO a Ruskem se dál zhoršují, Šojgu slíbil rázná opatření

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes přislíbil přijmout nová "opatření k neutralizaci hrozeb" vznikajících na západ od ruských hranic. Jde podle něj o "posilování přítomnosti NATO ve východní Evropě, rozmísťování americké protiraketové obrany v Polsku a Rumunsku a o rozšíření vojenské spolupráce Severoatlantické aliance s Finskem a Švédskem". Uvedl to list Kommersant na svém webu.

Sergej Kužegetovič Šojgu, ruský politik po otci tuvinského původu. V letech 1991–2012 byl ruským ministrem pro mimořádné situace. Po krátkém působení v roli gubernátora Moskevské oblasti se v listopadu 2012 stal ruským ministrem obrany. Má hodnost armádního generála a je také držitelem ocenění Hrdina Ruské federace. Je členem strany Jednotné Rusko.
doporučujeme

Šojgu na zasedání vedení ministerstva uvedl, že v Západním vojenském okruhu se ještě letos uskuteční 20 cvičení ke zdokonalení jednotek a že tento okruh do konce roku získá "více než 1300 kusů techniky", zároveň bude pokračovat doplňování jednotek vojáky sloužícími v ozbrojených silách na základě profesionálního kontraktu.

Kommersant připomněl, že náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov na konci dubna prohlásil, že Rusko kvůli aktivitám NATO zesílilo uskupení vojsk na západě a jihu země. Současně odmítl jako dílo "protiruských médií" zprávy, že se prý Rusko chystá na válku.

Podle serveru Newsru.com největším z chystaných cvičení se stanou společné manévry s Běloruskem, kterých se má v polovině září zúčastnit na 12.000 vojáků s 950 kusy techniky. Šojgu zdůraznil, že všechna cvičení budou mít "výlučně obranný charakter".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Bělorusku se před policejní stanicí zapálil muž

18.09.2020 16:13 Před policejní stanicí v běloruském městě Smaljavičy se dnes neznámý muž polil benzinem a zapálil.…

Agentuře OSN chybějí finance, v ohrožení jsou miliony uprchlíků

18.09.2020 15:13 Miliony běženců po celém světě i komunity, které jim nabízejí pomoc, čelí kritickému podfinancování…

V Británii se mluví o celostátní uzávěře, rostou hospitalizace

18.09.2020 12:33 Šíření koronaviru se ve Spojeném království zrychluje a počet lidí hospitalizovaných s onemocněním…

I přes Lukašenkovy hrozby zůstávají hranice Běloruska otevřené

18.09.2020 11:10 Hranice Běloruska zůstávaly dnes otevřené i přes čtvrteční hrozby prezidenta Alexandra Lukašenka o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama