Královna udělila Williamovi a Kate titul vévoda a vévodkyně z Cambridge

Londýn - Britská královna Alžběta II. udělila princi Williamovi v den jeho svatby titul vévoda z Cambridge. Jeho nevěsta Kate Middletonová se stane vévodkyní, píše v pátek agentura AFP.

doporučujeme

"Královna dnes s potěšením udělila princi Williamovi z Walesu titul vévody. Jeho tituly budou vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron z Carrickfergusu," uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.
 
"Princ William se tak stal Jeho královskou výsostí vévodou z Cambridge, Catherine Middletonová se sňatkem stane Její královskou výsostí vévodkyní z Cambridge," dodal palác.
 
Williamova nastávající manželka zároveň bude hraběnkou Strathearnu a baronkou Carrickfergusu.

Ženichům z britské královské rodiny je v den svatby podle tradice udělen přinejmenším jeden šlechtický titul. Jejich ženy stejný titul získávají sňatkem.
 
Technicky vzato získá Kate po svatbě i další titul, který zní poněkud neobvykle: princezna William z Walesu. Po svém choti totiž přijme jeho křestní jméno, stejně jako princezna Michael z Kentu. Oficiálně nebude princeznou Kateřinou (Catherine), neboť je "dívkou z lidu".
 
Svatební obřad prince Williama a Kate Middletonové v gotické katedrále svatého Petra bude zahájen úderem jedenácté hodiny místního času (12:00 hodin SELČ) a potrvá hodinu a půl. Poté novomanželé nasednou do kočáru, který je odveze do Buckinghamského paláce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj navrhl rozpustit ústavní soud a zrušit jeho rozhodnutí

30.10.2020 15:43 Aktualizováno Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes předložil parlamentu návrh zákona, který má umožnit…

Lukašenko nehodlá dělat ústupky, demonstrujícím pohrozil násilím

30.10.2020 15:07 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko na schůzi s představiteli ministerstva vnitra varoval…

Covid se šíří bezprecedentně. Rusko a Ukrajina hlásí rekordní přírůstky…

30.10.2020 13:18 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 18.283 nových případů nákazy koronavirem a 355 úmrtí během…

EU musí být kvůli dohodě s Británií pragmatická, zní z Německa

30.10.2020 12:27 Vysoký německý vládní představitel dnes uvedl, že je hluboce znepokojen nedostatkem pokroku v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama