Královna udělila Williamovi a Kate titul vévoda a vévodkyně z Cambridge

Londýn - Britská královna Alžběta II. udělila princi Williamovi v den jeho svatby titul vévoda z Cambridge. Jeho nevěsta Kate Middletonová se stane vévodkyní, píše v pátek agentura AFP.

Přidejte svůj názor

"Královna dnes s potěšením udělila princi Williamovi z Walesu titul vévody. Jeho tituly budou vévoda z Cambridge, hrabě ze Strathearnu a baron z Carrickfergusu," uvedl Buckinghamský palác v prohlášení.
 
"Princ William se tak stal Jeho královskou výsostí vévodou z Cambridge, Catherine Middletonová se sňatkem stane Její královskou výsostí vévodkyní z Cambridge," dodal palác.
 
Williamova nastávající manželka zároveň bude hraběnkou Strathearnu a baronkou Carrickfergusu.

Ženichům z britské královské rodiny je v den svatby podle tradice udělen přinejmenším jeden šlechtický titul. Jejich ženy stejný titul získávají sňatkem.
 
Technicky vzato získá Kate po svatbě i další titul, který zní poněkud neobvykle: princezna William z Walesu. Po svém choti totiž přijme jeho křestní jméno, stejně jako princezna Michael z Kentu. Oficiálně nebude princeznou Kateřinou (Catherine), neboť je "dívkou z lidu".
 
Svatební obřad prince Williama a Kate Middletonové v gotické katedrále svatého Petra bude zahájen úderem jedenácté hodiny místního času (12:00 hodin SELČ) a potrvá hodinu a půl. Poté novomanželé nasednou do kočáru, který je odveze do Buckinghamského paláce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama