VIDEO: Putin je tyran, zpívají bývalí ruští výsadkáři

Moskva - Na serveru YouTube se objevil videoklip rockové skupiny tvořené dřívějšími parašutisty ruské armády. Bývalí vojáci v něm označují Vladimira Putina za tyrana a vyzývají ho k opuštění funkce, informuje v neděli agentura AFP.

Přidejte svůj názor

371

"Zničil jsi vojsko, armáda je zlomená, poplival jsi vojáky a vykopnul důstojníky," zpívají bývalí výsadkáři s vojenskými barety na hlavách. Pět hudebníků se staví proti současnému premiérovi Vladimiru Putinovi, který se v březnových volbách chystá vrátit do prezidentského křesla.
 
"Říkáme to po dobrém: Odejdi, tyrane!" vyzývají Putina potetovaní muži, jejichž klip si na YouTube našel už půl milionu diváků.

 

 
"My jsme svobodní výsadkáři, matka vlast je s námi. Ty jsi jenom veřejná figurka, nejsi car ani Bůh," zpívá se v refrénu.
 
Na dotazy novinářů hudebníci uvádějí, že nesouhlasí s korupcí Putinova režimu.
 
Elitní skupina armádních výsadkářů čítá kolem 30 000 členů, kteří mají už od dob Sovětského svazu v Rusku pověst nebojácných bojovníků.
 
Vladimir Putin byl ruským prezidentem po dobu dvou funkčních období v letech 2000 až 2008. Na další čtyři roky ho vystřídal tehdejší předseda vlády Dmitrij Medveděv.

Po prezidentských volbách, které proběhnou 4. března, si oba členové strany Jednotné Rusko podle předpokladů své posty znovu vymění. V zemi se ale objevují protesty a Putinova podpora je na historickém minimu.

Témata: Rusko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama