Prezident neuznané Abcházie přežil atentát, zahynul bodyguard

Moskva - Prezident gruzínské odštěpenecké Abcházie Alexandr Ankvab ve středu přežil pokus o atentát, informuje agentura AFP. Při útoku na auto, v němž cestoval, zemřel jeden z jeho bodyguardů.

Přidejte svůj názor

"Podle předběžných informací explodovala mina, kterou umístili do cesty prezidentova konvoje, na jeho auto pak stříleli z granátometu a samopalu," citovala ruská agentura Interfax abchazské bezpečnostní složky.

Osobní strážce podlehl v nemocnici zraněním. Sám Ankvab vyvázl bez zranění.

Je to již šestý pokus o atentát na Ankvaba za posledních několik let. Policii se zatím nepodařilo vypátrat pachatele ani jednoho z nich.

Ankvab byl zvolen prezidentem loni v srpnu po smrti dosavadního prezidenta Sergeje Bagapše. Západ a většina zemí světa neuznává samostatnost Abcházie, a proto neuznal ani výsledky voleb.

Opačný přístup zastává Rusko. Mezi Moskvou a Tbilisi dlouhodobě panují napjaté vztahy. Vyhrocená situace vyústila v první polovině srpna 2008 v pětidenní rusko-gruzínskou válku o gruzínský odštěpenecký region Jižní Osetii.

Po ukončení bojů a uznání samostatnosti Jižní Osetie a další separatistické oblasti Abcházie Ruskem obě země přerušily diplomatické kontakty.

Témata: Gruzie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama