Švýcarská armáda se připravuje na násilnosti v Evropě! Proč?

Bern - Švýcarsko počítá s možností, že krize eurozóny přeroste až do vlny násilí a nepokojů v Evropě. Posiluje proto obranu svých hranic. Švýcarská armáda se navíc během manévrů připravuje na demonstrace, nepokoje a příliv uprchlíků na své území. Informuje server Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

371
doporučujeme

Analytici švýcarské armády předpokládají, že úsporná opatření v tzv. jižním křídle eurozóny by mohla oslabit tamní ozbrojené síly. Švýcarský ministr obrany Ueli Maurer již vyjádřil obavy, že za stávající ekonomické situace je modernizace armád mnoha členů Evropské unie odsunuta na druhou kolej, což je činní zranitelnější. Tím pádem se snižuje i bezpečnost alpského státu. "Nevylučuji, že v příštích letech budeme armádu potřebovat", dodal Maurer.

Švýcarsko se navíc obává, že krize eura přináší reálnou hrozbu radikalizace obyvatelstva v oblastech, které jsou či budou zasaženy extrémní nezaměstnaností, především v Řecku, Itálii či Španělsku. Švýcaři se proto připravují na možnost, že uprchlíci z okolních států Evropy se radikalizují i na švýcarském území, což by mohlo vést k rozsáhlým demonstracím a násilí.

Témata: Švýcarsko | krize | eurozóna
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepokoje v Minsku: Policie tvrdě zasahuje proti demonstrujícím, najela do…

09.08.2020 23:10 Zejména v metropoli Minsku běloruská policie zasahuje proti lidem, kteří v ulicích protestují proti…

Bělorusové hlasovali i na ambasádě v ČR, na Václavském náměstí se…

09.08.2020 20:24 Aktualizováno Stovky Bělorusů dnes v Praze projevily zájem odevzdat na běloruském velvyslanectví v Troji hlas v…

Lukašenko obhájil post prezidenta, volby se konaly v atmosféře strachu

09.08.2020 20:21 Aktualizováno Prezidentské volby v Bělorusku podle odhadů přesvědčivě vyhrál dosavadní autoritářský vládce…

Běloruské volby doprovází zatýkání, v ulicích Minsku jsou vojenská vozidla

09.08.2020 16:25 Běloruské prezidentské volby doprovází zatýkání novinářů, v zemi rovněž téměř nefunguje internet a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama