Fico se brání nařčení z rasismu. Našel si ale pochybnou výmluvu!

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico se dnes ohradil proti kritice, kterou vyvolal jeho nedávný výrok o "vydírání", jemuž je prý vystaven stát ze strany národnostních menšin. V rozhovoru pro list Új Szó Fico řekl, že jeho slova nebyla správně pochopena.

Robert Fico, slovenský premiér
doporučujeme

Fico minulý týden na konferenci Matice slovenské prohlásil: „Stává se módní zvyklostí, že od menšin na Slovensku slyšíme hlavně požadavky, ale žádné povinnosti vůči státu. Spíš natažené ruce, přitom ale téměř žádné pěstování občanských ctností. Náš nezávislý stát jsme přednostně nezakládali pro menšiny, jakkoliv si jich vážíme, ale především pro slovenský státotvorný národ," zlobil se premiér.

"Vyjádření je nepravdivé, je urážkou pro Čechy žijící na Slovensku. Nevím o tom, že by příslušníci české menšiny neplnili své občanské povinnosti, nebyli loajální ke státu a nepěstovali občanské ctnosti," řekla šéfka českého spolku v Košicích Dagmar Takácsová.

V rozhovoru pro dnešní vydání listu Új Szó, maďarský deník vycházející v Bratislavě, Fico konstatoval, že v kritizovaném projevu měl na mysli jen "nevydařený projekt jedné z menšin", který finančně podpořil stát. "Odmítám, že bychom to měli vidět tak, jako by se to vztahovalo na každého," řekl premiér. "Byl to konkrétní případ a mrzí mě, že to někdo interpretoval jinak."

Podle slovenského tisku ale předseda slovenské vlády o žádném konkrétním projektu v projevu nehovořil. Na tuto námitku dnes Fico reagoval slovy, že onen případ "nechtěl konkrétně rozvádět".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajinská vláda prodloužila karanténu do konce srpna

16.06.2021 14:38 Ukrajinská vláda prodloužila karanténu kvůli koronaviru do konce srpna, ale rozvolní některá…

Joe Biden a Vladimír Putin se poprvé setkali

16.06.2021 13:50 Americký prezident Joe Biden a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se dnes sešli k jednání o…

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama