Gorbačov tvrdě zkritizoval Putina! Má pravdu?

Moskva - Bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov tvrdě zkritizoval stávajícího ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle názoru muže, který inicioval změny komunistického režimu vedoucí k pádu východního bloku, jsou poslední přijaté zákony "útokem na lidská práva". Prohlásil to v rozhovoru pro server BBC.

371
doporučujeme

Uznávanému státníkovi vadí pokuty za organizování nepovolených protestů, tvrdší tresty za křivé obvinění, širší definice velezrady a restrikce na internetu. Gorbačovova kritika nemířila pouze na povahu Putinových zákonů, ale rovněž na charakter jeho nejbližších spolupracovníků. Ruský prezident se podle bývalého generálního tajemníka Komunistické strany Sovětského svazu obklopil zloději a korupčníky.

Gorbačov vyzval Putina, aby se přestal bát vlastního lidu. S občany by měl namísto represí zahájit dialog a především se pokusit vyvést Rusko ze stávající svízelné situace.

Poslední Putinovy kroky vyvolávají vlnu nevole také u lidskoprávních aktivistů. Organizace Human Rights Watch prezidenta obvinila, že od doby, kdy se v květnu 2012 vrátil do svého úřadu, zahájil nejvýznamnější politický zlom v dějinách postsovětského Ruska.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama