Německo skoncovalo s radikálními muslimy: Nebudeme je tady trpět, rozhodl ministr!

Berlín - Německé úřady dnes zakázaly činnost třem extremistickým muslimským spolkům. Policie zároveň provedla u těchto organizací razie. Oznámilo to v Berlíně ministerstvo vnitra.

Ilustrační foto
doporučujeme

Domovní prohlídky se dotkly 20 osob. Úředníci při nich zabavili majetek uvedených organizací a zajistili dokumentaci.

"Salafismus, jaký byl zastupován dnes zakázanými spolky, je neslučitelný s naším svobodným demokratickým řádem," zdůraznil v prohlášení ministr vnitra Hans-Peter Friedrich. Tyto organizace se podle něj snažily velice agresivním způsobem o změny ve společnosti, jež by znamenaly nahrazení demokracie salafistickým systémem a právního státu islámským právem šaría.

Friedrich dodal, že zákaz je i v zájmu ochrany převážné většiny mírumilovných muslimů. "Nebudou nuceni trpět konflikty, které zamýšleli rozdmýchávat extremisté."

Salafismus (wahhábismus) je sunnitské náboženské a politické hnutí. Salafisté jsou islámští puritáni, vyznavači morálně přísného asketického islámu, kteří nevyhledávají společnost, protože je odvádí od modliteb a náboženského soustředění.

Salafismus se učí na každé islámské univerzitě, a úspěšně se šíří mezi nespokojenými potomky muslimských evropských imigrantů, zejm. mezi vysokoškoláky, a to z důvodu, že stávající evropské muslimské organizace mladým nevyhovují, jejich představitele považují za pokrytce, jak píše server idnes.cz.

Salafisté tvrdí, že Korán je věčný a neměnný, a obsahuje všechno, co člověk o životě potřebuje vědět. Proto se evropští jinověrci musí islámu přizpůsobit, reforma islámu podle evropských hodnot je pro salafisty nepřijatelná.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vsázet na zdravý rozum Kremlu nelze, tvrdí profesor o schůzce Biden-Putin

16.06.2021 00:01 NÁZOR - Americko-ruský summit opět rozvířil mediální a expertní pohledy, soudí profesor Mark…

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama