Věřícím práci nedáme, jen štvou ateisty! Přijde soud za diskriminaci?

Colchester (Anglie) – Reklamní grafik Jamie Haxby žaluje hotel poté, co mu hotelová manažerka oznámila, že v něm nedostane práci kvůli své křesťanské víře. Jen by prý rozčiloval ateistické zaměstnance, píše list Daily Mail.

Ilustrační foto
doporučujeme

Spor je jedním ze série neshod mezi křesťany a ateisty v zaměstnání v poslední době. Právníci se ovšem domnívají, že je tento případ zcela ojedinělý. Haxby je totiž očividně diskriminován kvůli své víře, není popotahován třeba za to, že nosí na krku kříž.

Haxby prohlašuje, že vše začalo poté, co manažerce ukázal svou práci jako reklamní grafik a ve svých deskách měl návrhy propagačních materiálů a triček pro místní farnost a charitu. „První polovina přijímacího pohovoru probíhala velmi slibně, ale jakmile manažerka objevila moje návrhy související s církví, najednou obrátila," říká Haxby. „Sice moji práci označila jako skvělou, ale okamžitě mě také upozornila, že je z ní ihned poznat, že jsem věřící, což by mohlo vyvolat nevoli nevěřících zaměstnanců."

Manažerka se sice žadateli o práci omluvila se slovy, že nechtěla plýtvat jeho časem, ale „přesto jsem se cítil naštvaně a smutně zároveň," dodává Haxby. Manažerka závěrem řekla, že ostatní žadatelé o práci mají více zkušeností.

Majitel hotel říká, že manažerka rozhodně nepochybila a nejde o žádnou diskriminaci. „V hotelu již pracuje několik věrících lidí a žádné problémy nejsou," říká majitel. „Navíc nás vyznání žadatele o práci vůbec nezajímá. Podstatná je samotná práce a zkušenosti," dodal mejitel hotelu.

Křesťanský institut naopak celou kauzu považuje za velmi závažnou a tvrdí, že případ jen ukazuje, jak je diskriminace křesťanů na vzestupu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Británie hlásí nejvyšší nárůst počtu koronavirových případů za den od února

11.06.2021 19:31 Británie dnes zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy od konce února.…

Bohaté země slibují vakcíny pro ty chudší, většina ale má dorazit až…

11.06.2021 12:57 Spojené státy a Británie před summitem G7 ohlásily plány darovat stamiliony vakcín proti nemoci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama