ŠOK! Poláci melou do klobás mršiny! Je závadné maso i v Česku?

Varšava - Tak tohle tu snad ještě nebylo! Už se sice zjistilo, že Poláci do jídla dávali místo kuchyňské soli tu posypovou, že se v potravinách objevil jed na krysy, ale mletí zdechlin do klobás je úplně jiná úroveň.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hříšníkem je masokombinát v Bialé Rawské s vlastními jatky. Právě tam se polští policisté v sobotu v noci vypravili. A když zastavili přijíždějící kamion, nestačili se divit. Na případ upozornil deník Právo.

"Z 24 krav na korbě jich devět bylo zdechlých, ostatní byly na pokraji smrti, už ani nestály na nohou, bylo možné je jen porazit a odvézt do kafilerie, která však v areálu není," řekla Právu Joanna Kacková, mluvčí policie v Lodži.

Masokombinát tak teď čelí podezření, že klobásy a další výrobky z masa "vylepšoval" zdechlinami. Zatím není jasné, jak dlouho v Bialé Rawské toto praktikovali.

V jednom z chladírenských vozů masokombinátu bylo 18 tun podezřelého hovězího. Podle listu Fakt veterinární a hygienická služba od pondělí zkoumá jeho původ. Zároveň zjišťuje, kam všude firma masné výrobky dodávala.

"O tomto případu nám zatím není nic známo, ale určitě to prověříme," řekl ve středu na dotaz Práva mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.

"Pokud by příslušný polský dozorový orgán zjistil závažnou skutečnost, kdy existuje i možnost vývozu do dalších zemí, je povinen dát bezodkladně upozornění do systému rychlého varování RASFF. Pokud by šlo o lokální či regionální záležitost, čemuž dikce zprávy nasvědčuje, pak tuto povinnost nemá," dodal pro Novinky.cz mluvčí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama