Děsivé počasí v Anglii trvá: Počet obětí kalamity se zvyšuje!

Londýn - Asi 25.000 domácností ve Velké Británii zůstává bez elektrického proudu v důsledku silné sněhové bouře, která se v minulých dnech přehnala nad severozápadní Evropou. Varování britských meteorologů před nepřízní počasí i dnes zůstává v platnosti, kritická situace může nastat zejména v dopravě.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kalamita si v Británii vyžádala již dva mrtvé. V hrabství Lancashire umrzl sedmadvacetiletý muž, který se v noční vánici pokoušel dostat domů. Už v pátek v Cornwallu na jihozápadě Anglie zahynula starší žena v troskách svého domu, který se kvůli sesuvu půdy zhroutil.

Náporem zimního počasí utrpěla i dopravní síť. Regionální letiště na východě a jihovýchodě Británie jsou stále mimo provoz, vázne železniční doprava. Několik důležitých silničních tahů je kvůli sněhu už třetí den uzavřeno.

Poruchy v dodávkách proudu postihly nejsilněji Severní Irsko, kde je bez elektřiny 14.000 domů. Úplně bez energie je několik skotských ostrovů, kde dráty elektrického vedení strhla námraza a dílo zkázy dokonala vichřice. 

Agentura Reuters uvedla, že do Británie nyní směřují z Kataru tři velké tankery se zkapalněným zemním plynem (LNG), dorazit by měly do pátku. Další loď byla vypravena z Trinidadu a u britských břehů má být kolem 3. dubna. Průměrná denní poptávka se nyní v Británii pohybuje kolem 370 milionů metrů krychlových a jen z Kataru by měli Britové obdržet asi 430 milionů kubíků.

Ze sněhové kalamity se ale přeci jenom pár lidí raduje, píše Daily Mail. Hosté jsou už čtyři dny uvězněni v Tan Hill Inn, v nejvýše položené hospůdce v severním Yorkshiru. Kvůli vánici a přívalům sněhu nemůžou od středy restauraci opustit. Čtyři hosté, majitelka a jeden delník si ale ze své situace těžkou hlavu nedělají. Vaří si a hrajou různé hry.

Majitelka hospody novinářům řekla: „Tito hosté příliš nepijí, což mě těší, jelikož nemám opilce v lásce, na druhou stranu ale zase nemám dobrý kšeft." Závěrem pak sdělila: „Máme zásoby na měsíc, takže se nestrachujeme, ale balíček shozený z nebe by se hodil. Dělávalo se to tak tady v dřívějších dobách."

 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko mělo vyřadit Cichanouskou ze seznamu hledaných osob

15.06.2021 11:27 Rusko vyřadilo vůdkyni běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou ze svého seznamu hledaných osob.…

Pro Rusko není v G7 místo, má jasno profesorka. Chválí silné demokracie

14.06.2021 00:01 NÁZOR - Co je skupina zemí G7, proč je důležitá a jaká je její agenda? Na tyto otázky se na pozadí…

Hlavní bude obnovit kontakt a zavést dialog, řekl Putin před setkáním s…

13.06.2021 17:43 Aktualizováno Americký prezident Joe Biden dnes na summitu zemí G7 v Carbis Bay v Británii řekl, že souhlasí s…

Varianta koronaviru delta je v Británii nakažlivější o 60 procent, uvádí…

11.06.2021 23:48 Varianta koronaviru poprvé objevená v Indii a označovaná řeckým písmenem delta je v Británii o 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama