Zdrcující úder Zeleným v Německu: Dohnaly je pedofilní choutky

Berlín - Německé opoziční Zelené dohnala před volbami jejich vlastní minulost. Závěr kampaně zcela zastínila debata o pedofilních tendencích ve straně v 80. letech a o roli, jakou v nich sehrál nynější volební lídr Jürgen Trittin. Už tak nepříliš nadějné vyhlídky ekologické strany na výraznější úspěch v nedělním hlasování dostaly diskuzí o společensky citlivém tématu další tvrdý úder.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Impulzem k nim bylo na počátku týdne zveřejnění výsledků bádání vědce Franze Waltera, který z podnětu samotných Zelených zkoumal pedofilní minulost strany. Ta v rámci boje za práva sexuálních menšin měla od roku 1980 ve svém programu i požadavek na dekriminalizaci pohlavního styku s nezletilými.

Tyto tendence se promítly také do volebního programu Zelených pro komunální volby v Göttingenu v roce 1981, za který byl podle Walterova zjištění odpovědný tehdy student a dnes jeden z dvojice kancléřských kandidátů strany pro letošní volby Jürgen Trittin. Objevila se v něm pasáž žádající beztrestnost za sex s dětmi, pokud by ho neprovázelo násilí ze strany dospělých.

Peníze od strany v té době dostával i tak zvaný Svaz homosexuálů, pederastů a transvestitů, který požadoval zrušení věkového limitu pro pohlavní styk, informuje web CT24. "Když se pak Zelení profesionalizovali a dostali do parlamentu, prozkoumali znovu přihlášky a pederasti byli ze strany vypuzeni," vysvětluje spoluzakladatel Zelených Ludger Volmer. "Hluboce litujeme, že se o jejich požadavcích ve straně v minulosti diskutovalo," říká stranická manažerka Zelených Steffi Lemkeová.

Máslo na hlavě ale mají i dnešní stranické špičky. Flirtování s dětmi si pochvaloval taky prominentní europoslanec Daniel Cohn-Bendit – v době, kdy pracoval v mateřské školce. "Když se malé, pětileté děvče začne svlékat, je to fantastické. Je to hra, neuvěřitelně erotická hra," prohlásil například v roce 1982.

Vědec Walter upozornil ovšem i na to, že Zelení nebyli v západním Německu jediní, u koho snahy o liberalizaci přístupu k sexu s nezletilými našly odezvu. Stejné výzvy se podle něj objevily rovněž u předchůdce mládežnické organizace vládních svobodných demokratů (FDP). To však německým koaličním politikům nezabránilo v tom, aby v době vrcholící předvolební kampaně nerozpoutali vůči Trittinovi a Zeleným smršť kritiky.

Současnost Zelených je zcela jiná. Z mladých radikálů se stali političtí profesionálové. Někteří už nevylučují ani koalici s dříve úhlavními nepřáteli – křesťanskými demokraty kancléřky Angely Merkelové. Zelení by tak mohli po nedělních volbách sehrát v 82milionové zemi roli rozhodujícího jazýčku na politických vahách. Pokud je ale cestou do Spolkového sněmu nedoženě jejich divoká minulost.

Témata: Německo | pedofílie
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama