Zdrcující úder Zeleným v Německu: Dohnaly je pedofilní choutky

Berlín - Německé opoziční Zelené dohnala před volbami jejich vlastní minulost. Závěr kampaně zcela zastínila debata o pedofilních tendencích ve straně v 80. letech a o roli, jakou v nich sehrál nynější volební lídr Jürgen Trittin. Už tak nepříliš nadějné vyhlídky ekologické strany na výraznější úspěch v nedělním hlasování dostaly diskuzí o společensky citlivém tématu další tvrdý úder.

Ilustrační foto
doporučujeme

Impulzem k nim bylo na počátku týdne zveřejnění výsledků bádání vědce Franze Waltera, který z podnětu samotných Zelených zkoumal pedofilní minulost strany. Ta v rámci boje za práva sexuálních menšin měla od roku 1980 ve svém programu i požadavek na dekriminalizaci pohlavního styku s nezletilými.

Tyto tendence se promítly také do volebního programu Zelených pro komunální volby v Göttingenu v roce 1981, za který byl podle Walterova zjištění odpovědný tehdy student a dnes jeden z dvojice kancléřských kandidátů strany pro letošní volby Jürgen Trittin. Objevila se v něm pasáž žádající beztrestnost za sex s dětmi, pokud by ho neprovázelo násilí ze strany dospělých.

Peníze od strany v té době dostával i tak zvaný Svaz homosexuálů, pederastů a transvestitů, který požadoval zrušení věkového limitu pro pohlavní styk, informuje web CT24. "Když se pak Zelení profesionalizovali a dostali do parlamentu, prozkoumali znovu přihlášky a pederasti byli ze strany vypuzeni," vysvětluje spoluzakladatel Zelených Ludger Volmer. "Hluboce litujeme, že se o jejich požadavcích ve straně v minulosti diskutovalo," říká stranická manažerka Zelených Steffi Lemkeová.

Máslo na hlavě ale mají i dnešní stranické špičky. Flirtování s dětmi si pochvaloval taky prominentní europoslanec Daniel Cohn-Bendit – v době, kdy pracoval v mateřské školce. "Když se malé, pětileté děvče začne svlékat, je to fantastické. Je to hra, neuvěřitelně erotická hra," prohlásil například v roce 1982.

Vědec Walter upozornil ovšem i na to, že Zelení nebyli v západním Německu jediní, u koho snahy o liberalizaci přístupu k sexu s nezletilými našly odezvu. Stejné výzvy se podle něj objevily rovněž u předchůdce mládežnické organizace vládních svobodných demokratů (FDP). To však německým koaličním politikům nezabránilo v tom, aby v době vrcholící předvolební kampaně nerozpoutali vůči Trittinovi a Zeleným smršť kritiky.

Současnost Zelených je zcela jiná. Z mladých radikálů se stali političtí profesionálové. Někteří už nevylučují ani koalici s dříve úhlavními nepřáteli – křesťanskými demokraty kancléřky Angely Merkelové. Zelení by tak mohli po nedělních volbách sehrát v 82milionové zemi roli rozhodujícího jazýčku na politických vahách. Pokud je ale cestou do Spolkového sněmu nedoženě jejich divoká minulost.

Témata: Německo | pedofílie
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj navrhl rozpustit ústavní soud a zrušit jeho rozhodnutí

30.10.2020 10:24 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes předložil parlamentu návrh zákona, který má umožnit…

Covid se šíří bezprecedentně. Rusko a Ukrajina hlásí rekordní přírůstky…

30.10.2020 09:20 Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 18.283 nových případů nákazy koronavirem a 355 úmrtí během…

Policisté v ruském Tatarstánu zastřelili mladíka, zaútočil nožem

30.10.2020 08:36 Policisté v ruském Tatarstánu, obývaném převážně muslimy, zastřelili šestnáctiletého mladíka, který…

Situace na východě Ukrajiny se zhoršila, dva vojáci zabiti

30.10.2020 08:33 Situace na frontě v Donbasu na východě Ukrajiny, částečně ovládaném proruskými separatisty, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama