Ukrajina prý nutí ruské dopravní piloty spát v letadlech. Ohrožujete bezpečnost cestujících, křičí Aeroflot

Doněck - Ruská letecká společnost Aeroflot obvinila ukrajinskou pohraniční stráž z ohrožování bezpečnosti letového provozu. Jejich pilotům prý opakovaně brání v opuštění terminálu na letištích v Doněcku a Charkově. Ti jsou pak nuceni přespávat ve svých letadlech. Informuje server rt.com.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ilustrační foto

"Situace je naprosto bezprecedentní. Nepamatuje si na jediný takový případ, který by se kdekoliv jinde udál," oznámil mluvčí Aeroflotu.

Poslední incident se odehrál před dvěma dny. Dva ruští piloti po přistání v Doněcku mířili na hotel, kde měli přespat. Následující den je čekal další let. Nebylo jim však umožněno opustit terminál a museli přenocovat v letadle.

"Přinutili je strávit noc v letadle. V Doněcku jde již o druhý takový případ. Nejenže museli přečkat noc v letadle, ale navíc za přítomnosti ukrajinské pohraniční stráže. V takových podmínkách pochopitelně není možný pořádný odpočinek," deklaruje Aeroflot.

Ke stejné události prý došlo i 9. března na letišti v Charkově. Piloti si prý kvůli špatným podmínkám nemohli řádně odpočinout před dalším letem. Taková situace podle Aeroflotu přímo ohrožuje bezpečnost letového provozu.

Ukrajina se brání. S ohledem na posední dění ve východních oblastech země prý pouze zpřísnila vpouštění ruských občanů na své území. Obává se průniku provokatérů a ruských agentů. V posledních dnech tak neumožnila vstup celkem 43 pasažérům Aeroflotu či jejich pilotům.

Témata: Ukrajina | Rusko
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarskou sjezdovku zavalila lavina. Záchranáři pátrají až po dvanácti…

19.02.2019 19:50 Aktualizováno Blíže neurčený počet lidí zavalila dnes lavina na sjezdovce jihošvýcarského lyžařského střediska…

Moskva obviňuje Ukrajinu z provokací. Tvrdě reaguje na pondělní výbuchy v…

19.02.2019 19:40 Rusko šest týdnů před prezidentskými volbami na Ukrajině vystupňovalo protiukrajinskou propagandu a…

Moskva se ohradila proti obvinění z podvodu. Raketa představená v lednu…

19.02.2019 18:09 Rusko se dnes důrazně ohradilo proti podezření, že prezentace sporné ruské rakety s plochou dráhou…

Útok na černohorskou novinářku Lakičovou měl kriminální pozadí

19.02.2019 17:42 Útok na černohorskou investigativní novinářku Oliveru Lakičovou spáchaný loni v květnu v Podgorici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama