Rozhovory o ukrajinské krizi začínají. Západ hrozí Rusku sankcemi

Ženeva - Ve švýcarské Ženevě dnes začaly rozhovory o ukrajinské krizi. Účastní se jich USA, EU, Rusko a Ukrajina. Cílem je pokusit se zabránit další eskalaci napětí v postsovětské republice. Informuje server news.com.au.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

U jednacího stolu zasednou americký ministra zahraničí John Kerry, jeho ruský protějšek Sergej Lavrov, prozatímní šéf ukrajinské diplomacie Andrij Deščycja a vysoká představitelka EU pro zahraniční politiku Catherine Ashtonová.

Ruský prezident Vladimir Putin jen několik hodin před začátkem rozhovorů deklaroval, že jedinou cestou jak zabránit dalšímu vyhrocení krize na Ukrajině, je dialog. Vládu v Kyjevě, která nastoupila po pádu prezidenta Viktora Janukovyče, obvinil, že zemi žene "do propasti".

Agentura Reuters dodává, že za současné situace si nikdo žádný klíčový průlom od ženevského jednání neslibuje. Spojené státy a Evropská unie naopak tlačí Rusko, aby ve Švýcarsku přistoupilo na jejich návrhy, které mají vést ke zklidnění situace. V opačném případě hrozí prohloubením sankcí, jenž na Moskvu uvalily po anexi Krymského poloostrova.

Západ se nechal slyšet, že opatření, jejichž cílem je poškodit ruskou ekonomiku, by v případě krachu ženevského jednání mohly přijít velmi brzy.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá armáda v rozkladu? Zbraně připomínají šrot. A má ještě další vážný…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Německo mělo kdysi nejobávanější armádu na světě. V současnosti se o německém Bundeswehru hovoří…

Vynálezce novičoku kvůli podezření z pedofilie přišel o práci

15.02.2019 22:47 Ruský vědec Vladimir Uglev, který se veřejně přiznal ke spolutvorbě jedu novičok, přišel o práci…

Invaze SSSR do Afghánistánu byla povinnost. Vojáci prokázali sílu ducha,…

15.02.2019 16:13 Kreml dnes potvrdil snahu rehabilitovat Sovětskou armádu za invazi do Afghánistánu v roce 1979,…

Putin utrpěl zranění při souboji v judu. Dnes už hrál hokej, výsledek …

15.02.2019 16:02 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama