Kdo stojí za sestřelením letadla? Vše prý může být jinak

Praha - Bývalý poradce exprezidenta Václava Klause a někdejších premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera Tomáš Haas zapátral na základě doporučení amerického ministra zahraničí Johna Kerryho na internetu po vůdci separatistů Alexandru Chodakovském. A objevil řadu zajímavých věcí.

Byl sestřelen Boeing 777 společnosti Malysian Airlines nad Ukrajinou

Kerry se domnívá, že malajsijské letadlo nad Ukrajinou sestřelili proruští separatisté. Své tvrzení postavil na prohlášení, že důkazy lze snadno najít na internetu. Toho se chopil publicista Tomáš Haas a o muži jménem Alexander Chodakovsky zjistil mnoho zajímavých věci. Dozvěděl se například, že r"ebelové opravdu měli BUK, měli ho v oblasti sestřelu Malajského letadla a odvezli jej do Ruska."

"Ten velitel mně zaujal. Pro nikoho, kdo je tak pilný jako John Kerry a já, není jeho jméno neznámé. Alexander Chodakovsky. Ukrajinský James Bond. Před chvílí jsem o něm slyšel v jiné zprávě, v té o tom, jak Moskva řídí Ukrajinské separatisty. Jak „Naši lidé vysoce postavení lidé v Moskvě, se velmi zajímají o ty boxy" Ta zpráva, přesně jak já a CIA a John Kerry víme, je – kde jinde, než na You Tube," pochlubil se na sociální síti Haas a začal po Chodakovskem pátrat.

"Poprvé o něm svět slyšel třetího června tohoto roku. Tenkrát udělal něco nezvyklého. Představte si, že se snažíte něco utajit, něco čem nechcete, aby svět věděl. A v momentě kdy se vám to podaří, si zavoláte novináře a pochválíte se, jak se vám to povedlo. Byl to ten příběh o čečenských teroristech, poslaných Moskvou na Ukrajinu aby vám pomohli. Není to divné? A zvláště, když je vaše organízace, v tomto případě „separatistická vláda" v Doněcku to popírá a váš nepřítel, v tomto případě vláda v Kyjevě, vás a vaše přátele z toho bez jediného důkazu obviňuje a světová media vás kvůli tomu pranýřují," zjistil Haas.

Následující den došlo na letišti v Doněcku došlo k masakru. Tak to o něm podle publicisty vypráví jeden z těch, kdo přežili, Artur Gasparyan: "Obviňuje jednoho z povstaleckých velitelů, Alexandra Chodakovského z nekompetentnosti a ze špatného úsudku. Chodakovský prý rozhodl, že Kyjevská vláda nepoužije letectvo a nebude letíště s nekrytými bojovníky jeho jednotky bombardovat. Letectvo bombardovalo a navíc, jaká náhoda, ostatní jednotky v okolí byli varovány povstaleckou zpravodajskou službou o výsadku Kyjevských jednotek na letišti. Byla to dezinformace, díky které se dva nákladní automobily plné bojovníků, kteří opouštěli bombardované letiště, dostaly pod palbu vlastních spolubojovníků a oba automobily byla zasaženy. V jednom zemřeli všichni, v druhém přežili tři, mezi nimi Artur Gasparjan." Velitelem, který své muže vedl do míst masakru, byl opět Alexander Chodakovsky. 

Alexander Chodakovsky přišel podle publicisty k povstalcům z jarního Kyjeva a byl před tím pracovníkem Kyjevské Státní bezpečnosti (SBU) a hlavou její jednotky „ALFA". Na jaře 2014 „dezertoval" a připojil se k rebelům. "Na začátku června dal Chodakovsky dalšli rozhovor západnímu tisku, agentuře Reuters tentokráte vyprávěl o zahraničních bojovnících v jeho jednotce a o tom, že povstalečtí leadři jsou již natvrdo rozhodnutí – chtějí připojení východní Ukrajiny k Rusku. Téma, kterému se vojenští veltelé rebelů vyhýbali a nechávali ho „Lidovým guvernérům" a vládám jejich republik. A opět jeho rozhovor potvrdil co říkala vláda v Kyjevě – hranice mezi rebely ovládaným územím je otevřená a plynule přes ní rebelům z Ruska přichází zásoby a zbraně," popsal Haas.

Upozornil také na to, že v červnu se začaly v západním tisku objevovat zprávy o protiletadlových raketách rebelů, které ukořistili na jimi obsazených základnách Ukrajinské armády. "Chodakovského hvězdná hodina ovšem přišla sestřelem Malajského letadla nad rebely ovládaným územím. Jeho Vostok batalion opět byl u toho, zúčastnil se ochrany místa dopadu letadla a opět se objevila jeho nahrávka – ta, o níž píši na začátku. „Moskva", říká na ní"se zajímá o skřínky. A opět na to skočil tisk a media. Jen John Kerra, americká vláda, já a CIA víme své," dodal s humorem Haas.

Poslední, co publicista o Alexandru Chodakovském slyšel je, že jako velitel batalionu Vostok řekl novinářům z agentury Reuters, že rebelové opravdu měli raketový systém BUK, a že ho po sestřelu letadla asi odvezli zpět do Ruska. Potvrdil tak vše,co říkala americká vláda a Kyjevská vláda. "Chodakovský o tom hovořil před bojovníky jeho jednotky, kteří to popřeli. A ve chvíli, kdy toto píši, probleskla na Internetu zpráva, že Alexander Chodakovsky, velitel Vostok batalionu byl odvolán," píše Haas s tím, že celý příběh má několik možných konců.

"Jeden je, že odvolaný Chodakovsky odejde na penzi a bude odpočívat a vzpomínat na vzrušující chvíle své slávy. Druhý je, že odvolaný Chodakovsky bude odpočívat. R.I.P. Třetí je, že pan Chodakovsky neodpočívá a je na cestě do Kyjeva. A ten poslední se mi líbí nejvíc: Pan Chodakovsky již do Kyjeva dorazil a ohlásil se svému řídícímu důstojíkvi slovy 'Mission accomplished! (Mise splněna)," uzavřel své pátrání Tomáš Haas s tím, že Chodakovsky do Kyjeva nedorazil a všechno odvolal, takže ten příběh ještě bude pokračovat.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Ruské volby podle prvních odhadů vyhrálo Jednotné Rusko; komunisté druzí

19.09.2021 21:01 Aktualizováno Ruská vládní strana Jednotné Rusko zřejmě letošní parlamentní volby v zemi vyhraje se ziskem 45,2…

V Rusku dnes skončí třídenní parlamentní volby

19.09.2021 11:28 Aktualizováno V Rusku dnes pokračují třetím, závěrečným dnem volby do Státní dumy, tedy dolní komory parlamentu.…

V Rusku pokračují druhým dnem parlamentní volby, skončí v neděli

18.09.2021 15:10 Aktualizováno Druhým dnem dnes pokračují volby do Státní dumy, tedy dolní komory ruského parlamentu. Už v pátek,…

NÁZOR: Zavádějící čísla. Virus se nešíří hlavně mezi očkovanými, tvrdí…

18.09.2021 00:01 Z více než 554 tisíc nových případů nákaz dospělých virem SARS-CoV-2 zaznamenaných v Anglii ve…

Švýcarsko zavádí povinný test pro neočkované cestovatele

17.09.2021 18:01 Lidé vstupující do Švýcarska, aniž by byli očkováni proti covidu-19 nebo prodělali nemoc, se budou…

Ukrajina protestuje proti volbám na Krymu, který v roce 2014 obsadilo Rusko

17.09.2021 13:26 Ukrajina se ohradila proti tomu, že se na Krymu, který jí v roce 2014 zabralo Rusko, nyní konají…

V Rusku začaly parlamentní volby, Apple a Google odstranily aplikaci…

17.09.2021 11:55 Voliči v Rusku dnes prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli…

Zemřel Sir Clive Sinclair, vynálezce kalkulačky a otec počítačů

17.09.2021 08:20 Britský vynálezce Clive Sinclair, který stál u zrodu kapesní kalkulačky a přispěl k rozšíření…

Faerská vláda prověří tradiční lov. Lidé usmrtili nebývale mnoho delfínů

16.09.2021 20:25 Vláda Faerských ostrovů prověří tradiční lov kytovců, při kterém místní lidé v neděli usmrtili více…

V Putinově okolí onemocněly koronavirem desítky lidí

16.09.2021 10:38 Ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že v jeho okolí onemocněly covidem-19 desítky lidí, a že…

Související:

Právě se děje

reklama