Alexej Navalnyj poděkoval svým neznámým zachráncům

Ruský kritik Kremlu Alexej Navalnyj dnes prostřednictvím internetu poděkoval svým zachráncům, ruským pilotům a zdravotníkům v Omsku. I když je nezná jménem, jsou to podle něj dobří lidé.

Alexej Navalnyj s manželkou.
doporučujeme

Navalnyj se v Německu zotavuje z otravy nervově paralytickou látkou novičok. Poté, co 20. srpna zkolaboval na palubě letounu při návratu ze Sibiře do Moskvy, strávil téměř tři týdny v bezvědomí, z toho první dva dny v Omsku a zbytek v Berlíně, kam byl na naléhání svých blízkých přepraven.

Na instagramu dnes Navalnyj zveřejnil další svou fotografii ve společnosti manželky Julije. Zároveň připomněl, že piloti urychleně přistáli v Omsku a zdravotníci na tamním letišti mu podali protilátku atropin, jakmile rozpoznali, že byl otráven.

Navalnyj dnes na sociálních sítích poděkoval lidem, kteří "sehráli klíčovou roli" v jeho záchraně, a označil je za "neznámé drahé přátele". "Děkuji, jste dobří lidé," napsal 44letý opozičník také na twitteru.

Zatímco lékaři v nemocnici v Omsku tvrdili, že žádné stopy jedu u Navalného nenašli, laboratoře v Německu, Francii a Švédsku potvrdily, že byl otráven novičokem, což vedlo k podezřením, že za otravou může být Kreml a ruské tajné služby. To Moskva odmítá.

Ruské ministerstvo zahraničí dnes prohlásilo, že německá vláda "kategoricky odmítla" spolupráci při objasnění případu a že vede kampaň proti ruským úřadům.

Rusko čelí mezinárodnímu tlaku, aby zahájilo vyšetřování případu. Ruská delegace při Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ve středu Německo požádala o poskytnutí informací o Navalného případu, včetně výsledků testů, biologických materiálů a klinických vzorků. Mluvčí německé vlády Martina Fietzová dnes potvrdila, že německá mise při OPCW výzvu obdržela a že odpoví do deseti dnů. Fietzová však zároveň prohlásila, že Rusko už dostalo všechno nezbytné, aby mohlo samo zahájit vyšetřování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přes 100 000 Bělorusů demonstrovalo, chystá se národní stávka

25.10.2020 19:39 Aktualizováno Více než 100.000 lidí dnes demonstrovalo v Minsku za odstoupení autoritářského prezidenta Alexandra…

Britská policie zasahuje kvůli incidentu na tankeru

25.10.2020 17:41 Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží dnes zasahovaly kvůli incidentu na ropném…

Kvůli pandemii propáslo 80 milionů dětí očkování proti obrně

25.10.2020 10:50 Kvůli koronavirové pandemii zmeškalo letos pravděpodobně na 80 milionů dětí do jednoho roku…

Koronavirem se v Rusku nakazilo již přes 1,5 milionu lidí

25.10.2020 09:41 Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 16.710 nových případů nákazy koronavirem. Celkem se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama