Anglie od 10. července ruší karanténu pro cestující z Česka

Anglie od 10. července ruší povinnou 14denní karanténu kvůli koronaviru pro lidi přijíždějící z 59 zemí, týká se to i České republiky. Ve výčtu naopak chybí Slovensko. Vyplývá to ze seznamu, který dnes zveřejnila britská vláda.

Velká Británie, ilustrační foto
doporučujeme

Ta uvedla, že informace týkající se cest do Skotska, Walesu a Severního Irska, tedy do dalších částí Spojeného království, postupně zveřejní místní samosprávy.

"Od 10. července 2020, pokud v uplynulých 14 dnech nenavštívili nebo se nezastavili v jiných zemích či teritoriích, nebude u cestujících přijíždějících z následujících zemí a teritorií vyžadována po příjezdu do Anglie 14denní izolace," uvedl k seznamu britská vláda. Vedle Česka jsou na seznamu také Polsko s Maďarskem, Německo, Turecko, Vietnam, Tchaj-wan či Austrálie.

Britské ministerstvo dopravy uvedlo, že podmínka karantény byla již dříve odstraněna pro Irsko, se kterým má Spojené království společný cestovní prostor. Dodalo také, že z omezení bude vyjmuto také 14 britských zámořských teritorií a že seznam může být v nadcházejících dnech upraven po jednáních se zahraničními partnery.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Další norská výletní loď je v karanténě. Kvůli nákaze pasažéra nikdo nesmí…

05.08.2020 15:37 Výletní loď se 123 cestujícími a 85 členy posádky zakotvila v norském přístavu Bodö, kvůli zjištěné…

Covid-19: Počet nakažených v Rusku roste o tisíce denně, rekord hlásí…

05.08.2020 12:02 Aktualizováno Ukrajina za uplynulý den zaznamenala dalších 1271 případů nákazy novým koronavirem, což představuje…

Velkou Británii zasáhl dle studie kvůli brexitu odliv mozků do EU

04.08.2020 19:31 Po britském rozhodnutí opustit Evropskou unii výrazně vzrostl počet Britů, kteří ze své rodné země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama