Anglie spustí dosud největší akci proti chřipce: Vakcína zdarma pro polovinu obyvatel

Anglie nabídne více než polovině obyvatel zdarma očkování proti chřipce. Chce tak předejít zahlcení zdravotnictví v kombinaci s možným příchodem druhé vlny epidemie covidu-19 v zimních měsících. Premiér Boris Johnson to dnes řekl při návštěvě jednoho z londýnských zdravotnických zařízení.

Očkování, ilustrační foto
doporučujeme

Ministerský předseda podle BBC popsal plán proočkování 30 milionů obyvatel Anglie, tedy více než poloviny populace, jako "dosud největší program získání imunity proti chřipce" v dějinách Anglie.

"Důvod, proč to děláme, je chránit (státní zdravotnický systém) NHS v zimních měsících, protože tu stále máme covid-19. Stále tu máme nebezpečí druhé vlny (pandemie)," řekl Johnson. "Je proto životně důležité ulevit NHS tím, že všichni dostanou očkování proti chřipce."

Na vakcínu zdarma budou mít nárok všichni lidé nad 50 let, žáci prvního ročníku středních škol, těhotné ženy a osoby se závažnými zdravotními problémy. Žáci základních škol se mohou nechat zadarmo očkovat již nyní.

"Pokud máte nárok na vakcínu zdarma, ať už poprvé či ji dostáváte pravidelně, vyzývám vás, abyste si ji nechali dát. Nejen pro vaši vlastní ochranu, ale i pro ochranu NHS a vašich nejbližších," řekl ministr zdravotnictví Matt Hancock. "Tuto zimu potřebujeme více než kdy jindy snížit rizika, jimž se lze vyhnout," dodal.

Ohlášená očkovací kampaň se týká Anglie; každá ze čtyř částí Spojeného království - kromě Anglie též Skotsko, Wales a Severní Irsko - rozhoduje o zdravotnických opatřeních zvlášť. Informace o případných obdobných programech ve zbytku království nejsou k dispozici.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský soud udělil tresty vězení v údajně vykonstruované kauze

06.08.2020 20:09 Moskevský soud dnes odsoudil sedm mladých Rusů a Rusek "za extremismus" k trestům až k sedmi letům…

Norsko obnovilo povinnost karantény pro osoby přijíždějící z ČR

06.08.2020 17:07 Lidé přijíždějící z České republiky do Norska budou muset po vstupu do této severské země strávit…

Bělorusko podle Lukašenka zadrželo před volbami americké občany

06.08.2020 15:53 Krátce před prezidentskými volbami v Bělorusku byli zadrženi lidé s americkým pasem, kteří mají…

Británie zavede karanténu pro cestující z Belgie, píšou média

06.08.2020 13:23 Britská vláda zavede povinnou dvoutýdenní karanténu pro všechny, kdo do země přijedou z Belgie, ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama