Anglie zařadila Slovensko kvůli viru na seznam rizikových zemí

Anglie dnes zařadila Slovensko, Dánsko a Island na seznam rizikových zemí. Od sobotních 05:00 SELČ budou proto muset lidé po příjezdu z těchto států povinně nastoupit do dvoutýdenní karantény. Na twitteru o tom informoval ministr dopravy Grant Shapps.

Bratislava
doporučujeme

Podle Shappse se úřady rozhodly na základě epidemiologických dat a skupina zemí, odkud mohou lidé do Anglie přijet bez nutnosti následné karantény, se tedy zase o něco ztenčí. Ministr zároveň uvedl, že tento týden žádný stát na seznam bezpečných zemí nepřibude.

Pravidla pro cestovatele z Česka se změnila už koncem srpna, odkdy je po překročení hranic nařízená 14denní izolace.

Jednotlivé země Spojeného království, tedy Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko rozhodují o restrikcích pro cestovatele ze zahraničí do jisté míry samostatně. Slovensko, Dánsko a Island nyní ale na seznam rizikových zemí přidává i Skotsko, vláda ve Walesu o tom zatím neinformovala.

Lidem, kteří se neuchýlí do karantény, hrozí v Anglii, Walesu a Severním Irsku pokuta ve výši až 1000 liber (zhruba 29.400 korun) a ve Skotsku 480 liber. V opakovaných případech však mohou úřady uložit peněžitý trest až 5000 liber.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pat v Karabachu. Šance na diplomatické řešení konfliktu jsou nulové, soudí…

21.10.2020 20:37 Aktualizováno Arménský premiér Nikol Pašinjan uvedl, že konflikt o Náhorní Karabach nemá v této fázi diplomatické…

Putin slíbil, že další tvrdá omezení kvůli koronaviru nebudou

21.10.2020 20:12 Ruská vláda se kvůli koronaviru nechystá zavést tvrdá omezující opatření, ujistil dnes ruský…

Papež František podpořil registrovaná partnerství homosexuálů

21.10.2020 18:25 Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do…

Rusko a Ukrajina hlásí nejvíce mrtvých za den od začátku pandemie

21.10.2020 17:10 Aktualizováno V Rusku a na Ukrajině zemřelo za poslední den nejvíce lidí s onemocněním covid-19 od začátku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama