Beefeaters budou dalšími oběťmi koronaviru? Strážcům hradu Tower hrozí propouštění

Takzvaní Beefeaters již více než půl tisíciletí chrání londýnský hrad Tower před povstalci a útočníky. Nyní jim poprvé hrozí propouštění, protože pandemie nemoci covid-19 prudce snížila počet návštěvníků hradu, který proslul jako vězení, popraviště či místo úschovy britských královských klenotů.

Beefeaters
doporučujeme

Beefeaters, kteří se oficiálně nazývají Yeoman Warders, jsou okamžitě rozpoznatelní díky svým výrazným kloboukům a uniformám. Spolu se svými rodinami žijí uvnitř Toweru.

zdroj: YouTube

Společnost Historic Royal Palace, která spravuje Tower a některé další královské paláce v Británii, uvádí, že jí kvůli koronaviru chybí 98 milionů liber (2,9 miliardy Kč). "Uzavření našich šesti míst na téměř čtyři měsíce způsobilo našim financím devastující ránu," uvedl generální ředitel Historic Royal Palaces John Barnes. Situace má být podle něj podobná až do konce finančního roku, i kvůli pomalému oživení mezinárodní turistiky. "Jednoduše nemáme jinou možnost než snížit náklady na mzdy," dodal.

Příjmy Historic Royal Palaces klesly letos o 87 procent. Plné oživení turistiky čeká společnost nejdříve v období 2023 - 2024. Tower ročně přivítá kolem tří milionů návštěvníků. Po opětovném otevření 10. července však zatím denně dorazilo méně než 1000 návštěvníků, napsaly agentury AP a Reuters.

Členů Yeoman Warders je nyní 37. Oddíl založil v roce 1485 král Jindřich VII. po bitvě na Bosworthském poli za válek růží. Od té doby chrání hrad a panovníka a z té doby se také zachovala jejich dnešní uniforma.

Beefeaters byli zahrnuti do programu dobrovolného propouštění, který byl spuštěn v červnu a ukončen minulý týden. Historic Royal Palaces však dodala, že bude následovat nucené propouštění. "Domníváme se, že to je poprvé, kdy Yeoman Warders čelí nucenému propouštění," uvedla společnost Historic Royal Palaces.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj míří z Moskvy do trestanecké kolonie

26.02.2021 12:33 Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v…

Další problémy Boeingu. Letoun musel nouzově přistát v Moskvě

26.02.2021 11:56 Na moskevském letišti Šeremeťjevo dnes kvůli problémům s motorem nouzově přistál letoun typu Boeing…

Laboratoř v Oxfordu byla terčem hackerského útoku

26.02.2021 08:54 Biologická laboratoř Oxfordské univerzity, kde se prováděl výzkum nemoci covid-19, se stala terčem…

Navalného odvezli z vazební věznice v Moskvě, nikdo neví kam

25.02.2021 21:43 Aktualizováno Uvězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama