Bělorus udal na policii Lukašenka. Může za smrt jeho matky, kterou zabil koronavirus

Bělorus žijící ve Francii, jehož matka podlehla koronavirové nákaze, udal na policii běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka jako viníka její smrti. Úmrtí podle stěžovatele zavinil tím, že nepřijal potřebná opatření v boji proti pandemii nemoci, kterou koronavirus vyvolává. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko
doporučujeme

Aljaksandr Matvejev uvedl, že Lukašenka oznámil běloruské policii s návrhem, aby proti němu bylo zahájeno vyšetřování kvůli úmrtí 68leté Lydie Matvejevové. Ta zemřela 2. dubna v nemocnici ve městě Vitebsku na severovýchodě Běloruska.

"Lukašenko nepřijal potřebná opatření včas," řekl Matvejev agentuře Reuters. "A pokud tato osoba, která vykonává moc, taková opatření nepřijímá, nedělá nic. Měl by nést zodpovědnost jako každý jiný občan," dodal.

Lukašenko, který je u moci od roku 1994, je jedním z nejvíce veřejně skeptických vůdců na světě, pokud jde o potřebu důrazných opatření k zastavení koronavirové nákazy. Kritizoval návrhy, aby nařídil zákaz vycházení, a místo toho navrhl taková opatření, jako je pití vodky a návštěvy saun. Strach z koronaviru přitom označil za "psychózu".

Koncem března na dotaz zpochybňující jeho rozhodnutí zúčastnit se hokejového utkání Lukašenko ptajícímu se novináři ironicky odpověděl: "Nejsou tu žádné viry. Viděl jsi nějakého kolem létat?"

Běloruské ministerstvo zdravotnictví, které nabádá lidi k omezení vzájemných kontaktů jako prevenci proti nakažení koronavirem, uvádí, že v zemi kvůli této infekci už zemřelo 39 lidí. Lukašenko nicméně trvá na tom, že všechny oběti měly jiné zdravotní problémy. Je přesvědčený, že tento virus v Bělorusku nikoho nezabije.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí v Británii dál klesá

24.05.2020 19:25 Počet úmrtí oficiálně spojovaných s covidem-19 v Británii narostl o 118 na 36.793, uvedl dnes…

V Rusku zemřelo za poslední den rekordních 153 lidí s koronavirem

24.05.2020 11:17 Rusko hlásí 153 úmrtí po nákaze koronavirem za posledních 24 hodin, což představuje rekordní denní…

Co ukázal koronavirus o Rusku a Putinovi? Profesor má jasno

24.05.2020 00:01 NÁZOR – Poté, co vypukla pandemie nového koronaviru, se ruský prezident Vladimir Putin pokusil…

Ukrajinská policie vyšetřuje smrt zastřeleného poslance

23.05.2020 20:50 Ukrajinská policie vyšetřuje smrt poslance Valerije Davydenka, kterého dnes našli zastřeleného v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy